VavaCars Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma'nın açıklamaları şu şekilde;

"Sayın Gençlik ve Spor bakanımız ile Çevre ve Şehircilik bakanımız stadyum konusu için ciddi bir çaba sarf ediyor. İnşallah bu durumu çözeceğiz. Maalesef Fatih içerisinde çeşme dahi yapacak yer yok. Fatih'te sadece miting alanının yanında bir yer mevcut. O alan için İBB ile bir görüşme gerçekleştirmiştik. Ancak henüz bir ilerleme söz konusu değil. Fatih'te bir stadyuma sahip olsak en az 15.000 kişiye oynarız. Tesis için imkanımız var ancak çok kısıtlı. Bir oyuncuya talip olduğumuz zaman oyuncuya kulübümüzün durumunu anlatıyoruz. Oyuncunun nereye geldiğini bilmesi için bu koşulları açıkça belirtiyoruz. "

"Biz oyunu güzelleştirmek için çaba sarf ediyoruz. Ciddi bir sakatlık olmadığı müddetçe oyuncularımız yerde olmaz. Rakibine arkadan tekme atmazlar. Taraftarımız da kötü olaylarda yer almazlar. Oyunu güzel kılmaya çalışıyoruz. Emre Mor'un potansiyeli olduğuna hepimiz hem fikiriz. Bu toprağın altında bir altın madeni,bir elmas var. Biz bu madeni çıkartıp işlemeyi istiyoruz. Emre de çok istekli. Emre Mor'un yeniden yükseleceğine yürekten inanıyorum."

Mourinho'yu alamazdık...

"Şenol Can hem Karagümrük'te ve hem Kasımpaşa'da başarılı bir süreç geçirdi. Çok iyi bir teknik direktör olacağını düşünüyorum. İngiltere'de de oyuncu/antrenör olanları gördük. Burada kulübün kişiye olan güveni önemli. Bir hocayla çalışacaksanız ya en iyisi ile , ya da en iyisi olma potansiyeli olan biri ile çalışırsınız. Kulübün şartları doğrultusunda Mourinho'yu alamazdık. Biz de en iyisi olma potansiyeli olan bir isme yöneldik. Ben bir spor insanıyım, iyi bir yönetici olduğumu düşünüyorum. Bu konu ile ilgili yıllarca üniversitelerde dersler de verdim. Antrenmana sadece 2 kere gittim. İkisinde de takım ağır mağlubiyet almıştı. "

"Üzülmeyin, siz çok iyi bir takımsınız futbolda bunlar olur demek için antrenmandaydım. Kolektif çalışmaya çok önem veririm. Hukuki bir durum olursa herkes avukatın, tıbbi bir durum varsa herkes doktorun emrine girer. Ben beraber olduğum herkesin tüm hayalleriyle buluşmasını istiyorum. Farioli için de aynı durum geçerli. Genç bir hoca, çok istekli, çok tutkulu. Bu sene çok çetin bir lig olacağı aşikar. Hem üst sıralar,hem alt sıralar için bu durum geçerli.

"Tüm takımların lige ciddi bir biçimde konsantre olmaları lazım. Kulüpler birliği olarak futbol adına konuşuyoruz. Madem futbol konuşuyoruz herkes ne konuşulduğunu bilmeli. Bunu sadece ben istemedim. Galatasaray ve Fenerbahçe kulüplerinin başkanları da istediler. Futbolumuzda doğru yapılanmaya ihtiyaç var. Yanlış katlar üzerine bir yapı inşa etmek kolay değildir. Bazen mevcut inşayı yıkıp yeniden inşa etmek gerekir. Futbol ailesi olarak ne kadar adalet istersek o kadar adaletli oluruz. İyi bir oyun görmek istiyorsak kendini yere atan oyunculara alkış tutulmayacak,tekme atan alkışlanmayacak."