Fenerbahçe'nin kendi evinde Adana Demirspor'a 2-1 mağlup olduğu maçın yankıları sürüyor. Spor yazarlarının öne çıkan başlıkları şu şekilde : 

METİN TEKİN: Teknik direktörsüz bu işler olur mu? Bilemem ama takımda bir liderin olmaması yönetmensiz bir film çevirmeye benzer. Evet başkanlar transferi yapar, oyuncular çıkar oynar ama oyunu kim kurar bunu çok es geçtiler. Oyunun koreografisi, planı oyunun psikolojisindeki faktörler, takımın hali bunların hepsi soyunma odasında konuşan liderin işidir.

REHA KAPSAL: Koşacak ve eforlu oyunu oynayacak hiçbir halleri yok. Geriye yardıma gelen ileri gidemiyor. İleri giden geriye savunmaya dönemiyor. Sahada resmen iki parçalı oyun vardı. Rakibin geniş alanlar yakaladığı ve rahat bir antrenman havasında oynadığı bir 90 dakika oldu. Fenerbahçe, Ali Koç başkanlığında 3.5 sezonda 60 oyuncu transfer etti. 8 teknik adamla çalıştı. 2 tane de sportif direktör getirdi. Yaklaşık 365 gün teknik adamsız ve takımın başı boş kaldığı çok ciddi bir zaman dilimi geçirdi. Yanlış planlama ve kötü organizasyon tabii ki kaçınılmaz son olan başarısızlığı getirdi. Bu gelinen son durum üniversitelerde bile 'tez' konusu olabilir. (FOTOMAÇ)

İLKER YAĞCIOĞLU: Herşeyden önce hocası olmayan, yönetimi sürekli eleştiri alan ve liderin bu kadar gerisinde kalmış bir takımın puanlar kaybetmesi beni şaşırtmıyor.
Ama her şey bir tarafa oyuncuların kendi gelecekleri adına bu takımda kalabilmesi için gerekli çabayı göstermemelerine şaşırıyorum. Başka Fenerbahçe yok. Gittikleri zaman ne kaybettiklerini anlarlar. Açıkçası bundan sonra Fenerbahçe'nin iç sahada oynayacağı her maç oyuncular için kabus gibi olacak. Her maçta seyircinin büyük protestosuyla karşılaşacaklar. Burası net... (TAKVİM)

ÖMER ÜRÜNDÜL: Fenerbahçe'de ikinci yarıda yapılan hiçbir oyuncu değişikliğinden katkı gelmedi. Hâlâ aynı takım tertibi hataları devam ediyor. Orta saha oyuncuları Pelkas-İrfan Can'dan kanat forvetleri icat ediliyor. Bu şekilde önemli bir 10 numara olan Pelkas'tan yararlanılamıyor. Takımın bir planı ve programı yok. Zaten teknik direktörsüz takımda hele lig hedefi de bitmişken futbolcuların idmanda iyi çalışıp maçlara motive olmaları mümkün mü? Mert Hakan ilk yarıda rakibin hiçbir teması yokken penaltı almak için çığlık atarak kendini yere attı. Bundan sonra golü atan Belhanda'ya sataştı. Fenerbahçe forması altında futbol mu oynayacaksın kabadayılık mı yapacaksın? (SABAH)

GÜRCAN BİLGİÇ: Başkan Ali Koç, haberci arkadaşlara teknik adayları olduğunu, görüşmelerin sürdüğünü, önemli isimlerin sezon başını işaret ettikleri söylüyor. Seyirci tepkileri için trollerin altını çiziyor ama samimi taraftarların benzer umutsuzluklarda olduğunu da bilmeli. Başkan bu sezonun üstünü çizmiş, belli… Ama bir an önce takımı Haziran'a sağlıklı taşıyacak otoriteyi Samandıra'ya getirmeli. Burası Fenerbahçe, "Nasıl olsa" diye bakmaz kimse. Tribündeki taraftar iddialıysa, sahada da aynısını ister. Fenerbahçeli vazgeçmez. Haberi olsun. (FOTOMAÇ)

ÖNDER ÖZEN: Fenerbahçe bu duruma ilk kez düşmüyor. Bir kaç yıldır lig bitmiş gibi Fenerbahçeler izledik, bir kaç yıldır hiç grup hedefi hiç kulüp hedefi, hiç bireysel hedef kalmamış gibi oyuncular da izledik bunun üzerine Fenerbahçe'nin yönetim kurulu ve Fenerbahçe'nin profesyonelleri biraz üzerinde çalışmalı. Nedir bunun sebebi? Fizik olarak hazırsınızdır, teknik-taktik olarak hazırsınızdır veya yoktur ama mental, zihinsel hazırlığınız varsa veya performansın önüne bir takım psikolojik engeller geçmemiş ise böyle olmaz.