Ali Koç: "Beklediğimiz karar çıktı. 27 Aralık 2021 tarihi, Fenerbahçe'nin tarihi günlerinden biridir. 3 Temmuz 2011'de başlayan süreç, tam 10 sene sonra zaman aşımına birkaç ay kala nihayet açıklanmıştır. Bunu, büyük bir sevinçle karşılıyoruz."

"Hukuksuzluğa karşı hukukun galip geldiği gündür. İyi olanlar, hak edenler, hakkı yenenler kazanmıştır."

"Her zaman suçsuzuz, haklıyız dedik ama bu süreçte insanları bu konuma getirene kadar önce halkı, sonra devlet kurumlarını, idare edenleri, siyasetçileri, medyayı getirene kadar büyük mücadele verdik."

"Sayın Aziz Yıldırım'a, Sayın Şekip Mosturoğlu'na, Sayın İlhan Ekşioğlu'na, Sayın Tamer Yelkovan'a, Sayın Cemil Turan'a ve diğer 16 kişiye geçmiş olsun diyorum."

"Bu camianın başkan Aziz Yıldırım önderliğinden nasıl kenetlenerek kulübünü ipten almasının müthiş bir hikayesi vardır."

"Bugünden başlamak üzere önümüzdeki günlerde anlatacağımız çok şey var. O günleri hatırlamakta fayda var. Ülkemizde 1 yıl, başka ülkelerde 10 yıla tekabül ediyor. 10 yılda o kadar çok şey yaşandı ki, önce taraftarlarımıza ve sonra tüm Türkiye'ye hatırlatmakta fayda var."

"Fırtınalar, tekneyi yıpratır ama güverteleri de temizler. Bizde de aslında bu oldu. Çok büyük darbe yedik ama güvertede atık pislik kalmadı."

“Yargıtay kararı ile haklılığımız kanıtlanmışken, artık bir kesimin bu duruma göre artık bir karar vermesi gerekiyor; Devletin yanında mısınız? Yoksa terör örgütünün yanında mısınız? Tarafınızı artık seçin!”

“Ülkemizde yaşanılan hukuksuz davalarla ilgili işinize göre yorum yapma devri bitti. İşinize gelince FETÖ kumpası, işinize gelmeyince yani konu Fenerbahçe olunca kumpas diyememe dönemi sona ermiştir. Tarafınızı seçin.”

"Bazı kesimler bir karar vermeli. Yüce Türk adaleti, bu kesimlerin bir karar vermesi lazım. Terör örgütünün mü, devletin mi yanında olacaklar."

"Bazı kesimler 17-25 Aralık, 15 Temmuz diyor ve bu günleri de Allah ülkemize bir daha hiç göstermesin. Bizim yaşadıklarımızı da Allah bir daha kimseye göstermesin. Düşmanımıza göstermesin. O günlerin ne kadar acı olduğunu bizler yaşadık, bizler biliriz"

"Fenerbahçe neler çekti. Şimdi onlar da çekecek. Artık hesap zamanı."

"Fenerbahçe'nin birlik olduğu zaman neler yapabileceğini kanıtlamış olduk."

"Cumhurbaşkanımız 'Bu sürecin en canlı şahitlerinden hem de en büyük mağdurlarından biri hiç şüphesiz Fenerbahçe Spor Kulübü'dür.' Bunu ben değil, Cumhurbaşkanımız söylüyor."

"Ben Cumhurbaşkanımıza buradan saygıyla, sevgiyle şükranlarımı sunuyorum. Bu mektup çok değerlidir. Tarihi niteliği vardır. Müzemizde her zaman yer alacaktır. Yaşadıklarımızı çok güzel özetleyen bir mektuptur."

"Diğer kulüplerin de bize teşekkür etmesi gerek. Bizle başlayan süreç başarılı olsaydı, diğer kulüplere de sirayet edecekti."

Şu sözlere bakın; 'Örgütün demokrasimize ve istiklalimize yönelik hamlelerinin çoğunun akim kalmasında Fenerbahçe'nin yürüttüğü hak arama çabasının önemli bir payı vardır' Yani bu Fenerbahçe'yi aşmış bir olaydır. Hala bir kupa için..."

"Buna ne yazık ki söz konusu camianın siyasetçisi, belediye başkan seviyesindeki kişileri, bürokrasi, bir sürü insan sırf bir kupa için bunları yaşamış Fenerbahçe'ye dil uzatmaktadır. Biz çoğu zaman sessiz kaldık. Hukukun sonuca varmasını bekledik."

"Biz daha fazla nefret tohumları ekmek istemiyoruz. Bu olay bazı camialar arasında sosyolojik olarak tahribat yaratmıştır."

"Bu olay camialar arası yıllarca tamir edilemeyecek tahribatlar yaptı. Halkımız arasında ne yazık ki. Bizi birbirimize düşürmüştür maalesef."

"Diyecekler ki UEFA. UEFA'yı konuşalım. 'UEFA zaten cezayı verdi, suçsuz olsanız niye UEFA ceza verdi' diye bir argüman sunuyorlar hala. 'Siz bu kadar haklıysanız UEFA'daki davalarınızda ilerleme kaydedemediniz' diye ben sorarım."

"Ben o zaman UEFA tarafıyla muhatap olan kişiydim. UEFA, 1. polis fezlekesiyle F.Bahçe'yi men etti. UEFA'ya sorarsanız, 'Biz men etmedik, TFF men etti' diyecek. O da doğrudur. Ben UEFA'nın avukatıyla konuşuyorum. Haksız bir karar verdirttiklerini, anlatmaya çalışıyorum."

"UEFA avukatı bana diyor ki, 'Sizin başkan ve yöneticileriniz böyle bir konuda cezaevinden yargılanıyorsa %100 suçludur.' Avrupa'da çok az davada cezaevinde yargılanırsınız. O zaman UEFA avukatına anlatamadık"

"Polisler savcılık yapıyordu o dönem. 1. Polis Fezlekesi'ni yazanların hepsi FETÖ'den cezaevinde. FETÖ üyesi oldukları ispatlandı. Bunların yazdığı raporla UEFA'dan men edildik. Dik durabilen bir TFF yoktu o dönem. UEFA, o dönem kararı TFF'ye aldırttı."

"Dönemin TFF başkanına anlatmaya çalıştık. 'Sizin etrafınızda bazı kişiler var yuvalanmış, bunlar aklı selim karar veremiyorlar, Fenerbahçe aleyhine karar aldırmak için urğaşıyorlar' dedik. Sonra dediklerimizin doğru olduğu çıktı."

"UEFA'dan bir savcı geldi, Pierre Cornu. O savcıyı alıp terör örgütü üyesi olan o dönemin savcısına götürmek bile Türkiye'ye büyük hakarettir."

"UEFA'nın savcısı gelecek, yüce Türk adaletinin bir savcısıyla görüşecek. Niye? Varmak istedikleri noktaya kendileri varamayacakları için UEFA sopasıyla hem kendilerini sorumluluktan kurtaracaklar hem de Fenerbahçe'ye istedikleri cezayı verdirteceklerdi."

"Pierre Cornu 'Ben geldim, beni havaalanından Arıboğan ve Helvacı' diyor. Sinirleniyor insan düşündükçe. 'Sordum arabada, Fenerbahçe'nin şike yapmamış olma ihtimali yüzde 1 bile mi yok. Kesinlikle yok dediler bana' diyor."

"TFF ne yapıyor, Türk takımlarının hakkını korumalı. En önemli iki figür orada bunu söylüyor. Sonra diyorlar ki, 'Biz Fenerbahçe'ye karşı bir yaptırım kararı alamayız. Can güvenliğimiz tehlikeye girer. Siz yapın' diyor."

"Bu adamlar şu an ellerini kollarını sallayarak hayatlarına devam ediyor. Fenerbahçe neler çekti. Onlar da çekecek. Öyle ya da böyle çekecek. Hesap zamanı şimdi! Süreç hukuken bitti ama hesap olarak bitmedi."

"Trabzonspor camiasına da diyorum. Allahını peygamberini seversiniz, UEFA şu kararı, bu kararı verdi durumuna girmeyin. Zaten inandırıcılığınız yok, daha da sıkıntıya girersiniz."

"UEFA'nın TFF'ye aldırdığı karar, dosyada gizlilik olmasına rağmen paylaşımıdır, 1. Polis Fezlekesi'dir. 1. fezlekeyi yazanların hepsi terör örgütü mensubu çıktı. Dolayısıyla hiç o yola sapmasınlar. Bu iş oldu bitti."

"Biz Türk futbolunun çıkarı için bu işleri geride bırakmamız lazım. Yok 'O kupa bizim, bu kupa bizim', unutun. Bu kupa bizimdir. Zaten bizimdi. Bizimle kalacak."

"Yok 'O kupa bizim, bu kupa bizim', unutun. Bu kupa bizimdir. Zaten bizimdi. Bizimle kalacak."

"Sorumlu davranalım, hazmedelim, hayatımıza devam edelim."

"Gizlilik var. Her gün gazetelerde, terör örgütünün TV'sinde, gazetesinde soruşturmayla ilgili yalan yanlış haberler çıkıyor. Yok o para sayarken görüntülendi, yok o bilmem ne. Hiç çıkmadı bunlar. Bunlar nasıl örgüttür."

"Dinimizde en büyük günah kul hakkı yeme, fitne fesat. Bunlar yaptılar bunları. Sırf bize değil. Kimlere yaptılar. Kimlerin yuvalarını, ocaklarını kararttılar. 17-25'ten ve 15 Temmuz'dan sonra herkesin sorunu oldu bu, sadece Fenerbahçe'nin ve hakkı yenenlerin değil."

"Ülkemizin, milletimizin sorunu oldu. Cumhurbaşkanlığımız liderlik gösterdi. Bu mücadele hala devam ediyor. Yarın bir gün tekrar karşımıza çıkacaklar. İnşallah Türkiye bir daha 'İyi ki Fenerbahçe vardı' demek zorunda kalmaz."

"Bu mücadele hala devam ediyor. Yarın bir gün tekrar karşımıza çıkacaklar. İnşallah Türkiye bir daha 'İyi ki Fenerbahçe vardı' demek zorunda kalmaz."

"Çarşaf çarşaf çıkıyordu. Başkanımızın soruşturma fotoğraflarını yayınladılar. Hiçbir şekilde Fenerbahçe'ye reva görülen muamele kabul edilmesi, hazmedilmesi mümkün olamaz. Biraz vicdanı, merhameti olan kimse bunu kabul edemez."

"Nitekim sadece Fenerbahçeliler değil, bir sürü diğer takım taraftarları da bizim yanımızda oldu. Daha geçen gün bir üye mektup yazdı. 'Ben Beşiktaşlıyım, size o günlerde yapılanlardan etkilenip destek olmak için üye oldum. Artık desteğe gerek kalmamıştır"