3 Temmuz sürecinde Fenerbahçe için mücadele eden isimlerden biri olan avukat Şekip Mosturoğlu, Spor Türkiye'ye konuştu.

Soru: Bu aklanmadan sonra Fenerbahçe'nin geçmişteki maddi-manevi kayıpları nasıl telafi edilecek?

Şekil Mosturoğlu: "3 Temmuz süreci ile ilgili, sorumlular hakkında dava açılacak. UEFA’ya ayrı bir dava açılabilir. Zaman gösterecek. "

Tweet ile duyurmuştu

"3 Temmuz 2011 de başlayan, ceza yargılaması süreci bugün sona ermiştir.İst.13.Ağır Ceza Mahkemesinin Sn.Aziz Yıldırım,Sn.İlhan Ekşioğlu, ben ve yargılanan diğer dava arkadaşlarımız için vermiş olduğu BERAAT KARARI Yrg.5.Ceza Dairesi tarafından ONANMIŞTIR. Camiamıza hayırlı olsun."

Şekip Mosturoğlu kimdir?

Mehmet Şekip Mosturoğlu, Türk avukat ve spor yöneticisi. 2006-2018 yılları arasında Fenerbahçe Asbaşkanlığı yaptı. 20 Nisan 1966'da İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Türkiye Futbol Federasyonunda 1997-2004 yılları arasında Haluk Ulusoy yönetiminde hukuktan sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak yer aldı. 2004-2006 yılları arasında Levent Bıçakçı başkanlığında Türkiye Futbol Federasyonu Asbaşkanı olarak görev yaptı. 2006 yılında Aziz Yıldırım yönetiminde Fenerbahçe Asbaşkanı oldu. 3 Temmuz sürecinde Aziz Yıldırım ve İlhan Ekşioğlu ile birlikte tutuklu yargılandı ve 8 ay hapis yattı. 1 yıl 10 ay hapis cezası aldı ancak Yargıtay, cezayı onamadı. Daha sonra beraat etti.