Thomas Tuchel, Chelsea'nin Stamford Bridge'de Liverpool ile 2-2 berabere kaldığı maçta, golcü oyuncu Lukaku'nun kadro dışı bırakılması ile ilgili sorulara "Yeri garanti değil." cevabını verdi.

Lukaku, takımdan izinsiz yaptığı açıklamalardan dolayı kadro kalmıştı.

Tuchel: "O bizim oyuncumuz, bizim oyuncumuz olarak kalacak, biz her zaman oyuncumuzu koruyacağız" dedi. “Öncelikle durumları değerlendirmemiz, medyaya ne dediğini ve neden söylediğini anlamamız gerekiyor."

"Lukaku'nun takımdan ayrılmasının uygun olup olmadığına Çarşamba günü karar vereceğiz. Şu anda size söyleyemem çünkü durumu anlamamız gerekiyor ve yola devam ediyoruz. Durum netleştiğinde o bizim oyuncumuz olarak kalacak ve biz de oyuncumuzu koruyoruz."

Lukaku, Tuchel'in sistemini sorgulayarak ve bir gün Inter'e dönmek istediğini söyleyerek fırtınaya neden olmuştu. 

Tuchel: "Ofisimde kararlar almam, dinleyebileceğim ve ne düşündükleriyle ilgili fikirlerini duyabileceğim oyuncularım var ve onları dinledikten sonra kararlarımı veririm. Bu onların kulübü ve takımı. Bu benim için kişisel bir şey değil."

"Romelu'yu acele karar vermekten korumak istedik çünkü onunla konuşmamız, röportajın tamamını okumamız ve sakin kalmamız gerekiyor. Bu maçta kadroda olmaması sadece maçı bu şekilde koruma kararıydı. Çok fazla gürültü oldu. Romelu'nun kadroda olmayacağı belliydi.”

2-2'lik Liverpool beraberliği, Chelsea ve Liverpool'un Manchester City'yi yakalama umutlarına büyük bir darbe indirdi. Liverpool, Sadio Mané ve Mohamed Salah'ın golleri ile 2-0 öne geçtikren sonra şampiyonluk umutlarını canlandırdı, ancak Chelsea, devreden önce Mateo Kovacic ve Christian Pulisic ile hayat buldu.

City, Chelsea'nin 10 puan üzerinde ve elinde bir maçı olan Liverpool'un 11 puan önünde bulunuyor. Ancak Liverpool teknik direktörünün Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından Jürgen Klopp'un yerine geçen Pep Lijnders, yarışın bittiğini kabul etmeyi reddetti.

Klopp'un asistanı, "Asla başkalarına bakmayız" dedi. "Ünvan yarışı sadece son maçta belirlenir. Kendimize odaklanmalıyız. İşte biz hep böyle yaptık. Sadece bir sonraki maça odaklanıyoruz. Bu şekilde şampiyon olduk ve Şampiyonlar Ligi'ni kazandık."

(The Guardian)