Önder Karaveli: “Bugün kazanmak için gelmiştik. Bütün planlarımızı kazanmak üstüne yapmıştık. Kazanırken de herkese iyi futbol seyrettirmek istiyorduk. Oyuncularım, onlardan istediğim hemen hemen her şeyi yaptılar diye düşünüyorum.”

“Planladığımız hemen hemen her şey oldu ama maçı kazanmak eksi kaldı. Maçı kazanamasak da oyunu kazanan taraf olduğumuzu düşünüyorum.”

“Oğuzhan, çok kıymetli bir oyuncu. Bu süreyi çoğaltacaktır. Başlangıç oyuncusu olmayı da hak eden bir oyuncu.”

“Böyle bir taraftar grubu ve böyle güçlü bir takımın önünde Beşiktaş ruhuyla oynayan takımıma teşekkür ediyorum.”

“Taraftarın desteğini hissetmek güzel. Bugün stadyumda olmasalar bile onların desteğini hissettik. Manevi güç de önemli. Beşiktaş daha iyilerini yapacaktır. Çok iyi bir oyuncu grubuna sahibiz.”

“Geriye düşmesine rağmen vazgeçmeyen, oyunu zorlayan bir takım var. Oynanan oyun benim hoşuma gitti. Bu da devam edecektir sonuna kadar.”

“Böyle bir taraftar grubu ve böyle güçlü bir takımın önünde Beşiktaş ruhuyla oynayan takımıma teşekkür ediyorum.”

“Penaltıyı göremedim. Kararla ilgili benim bir şey söylemem doğru değil. Hakemin kararlarını TFF’de değerlendiren bir kurul var, akşamları da saatlerde hakem kararları değerlendiriliyor. Ben bunu değerlendirmek istemiyorum.”

“Pjanic’in en katkılı pozisyonu, 6 numarada oyun kurucu olduğu pozisyondur. Bu hafta, geçen haftadan daha iyiydi. İlerleyen haftalarda daha da iyi olacağından eminim.”

“Bugün Josef direkt 8 olarak başladı. Josef’ten yüksek beklentimiz, top rakipteyken Pjanic’e göstereceği yardımcı. Bunu yapmasının yanında, atağa da harika katkı yaptı. Pjanic’in işini de çok kolaylaştırdı. Birlikte iyi götürdüler.”

“Taraftarın sahip çıkışı, çok mutlu ediyor. Bu harika bir şey. Bu sahip çıkışın 2 haftadır oynanan oyunla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Beşiktaş, geçmişinden beri öz kaynağıyla yaşayan bir kulüptür. Ben de Beşiktaş’ın öz kaynağından yetiştim.”

“Bu sahip çıkışın önemli bir bölümünün de buna bağlı olduğunu düşünüyorum.”

“Yönetimimizin böyle zorlu bir zamanda bana güvenmesi onur verici bir şey. Gerçekten çok heyecanlıydım. Hala heyecanlıyım. Bu heyecanımı kaybedersem, antrenörlük yapmayı düşünmüyorum. U19 takımımızla maça çıkarken de heyecanlıyım.”

“Ben, antrenörlük yapmaya talibim. Genç insanların hayatına dokunmaya talibim. Onlara yardımcı olmaya talibim. Ülke futboluna katkıda bulunmaya talibim. Bütün bunlara sonuna kadar talibim. Beşiktaş bana, ‘şurada ol Önder hoca’ derse ben orada olacağım.”

“Yeni gelen teknik direktör olduğunda, ona yardımım olacağına inanırlarsa tabii ki çalışırım.”

“Beşiktaş bana ne görev verirse, görevimi yapmaya gayret ederim.”