Adana Demirspor'un Fenerbahçe'yi deplasmanda 2-1 yendiği maçın ardından iki taraftan da açıklamalar geldi.

Younes Belhanda: "Galibiyet golünü attığım için çok mutluyum. Bu hafta boyunca bu maç için çok hazırlandık. Buradan galibiyetle ayrılıyoruz, çok mutluyuz. Bu ligde kalıcı olmak istiyoruz."

Gökhan İnler: "Önemli bir golüm vardı. Çoktandır böyle bir gol atmamıştım. Yendiğimiz için çok mutluyum. Elimizden geleni yaptık ve bugün 3 puanla ayrıldık."

Muric: "Galibiyeti hak eden taraf olduğumuzu düşünüyorum. Çok mutluyum."

Adana Demirspor başkanı Murat Sancak: "Fenerbahçe camiasına geçmiş olsun diyorum. Taraftarlar yönetimine sahip çıksın. Buradan bunu söylüyorum. Taraftarlar sakin olsun. Fenerbahçe büyük camia. Arada bir böyle aksaklıklar oluyor."

"Oyuncularımın alnından öpüyorum. Hepsini tebrik ediyorum. Bütün Adanalılara, Adana'ya armağan ediyorum. İnşallah ileriki süreçte daha iyi olacağız."

"Belhanda'nın bize gelmesinden dolayı, Fenerbahçe-Galatasaray çekişmesinden dolayı bu gibi sıkıntılar maalesef oluyor. Hiç gerek yoktu. Belhanda'yı maç bitmeden içeri alsınlar diye bağırdım ama duymadılar. Belhanda'yla görüşeceğiz."

TFF'nin yabancı sınırını 14'ten 10'a düşürüp, oyun içindeki sayıyı serbest bırakmasını istiyoruz.

Montella: "Takımın gösterdiği performanstan çok mutluyum. Başkanımızın dün ve bugün bize verdiği bu enerji için de çok teşekkür etmek istiyorum. Bu galibiyeti ona armağan ediyorum. Dünden beri bizi inandırdı."

"Fenerbahçe taraftarına da teşekkür etmek istiyorum. 90. dakikaya doğru bizi alkışladılar."

"Gökhan İnler'i tebrik etmek istiyorum. İtalya'dayken de böyle goller atabiliyordu. İnanılmaz bir gol attı. İtalya'daki gollerinden birini attı."

"Çok fazla unsurdan oluşan bir atmosferimiz var. Oyuncularımız, bizler, yönetimimiz... Başkanımız, bir baba gibi bizi sahipleniyor. Onun bu tutumu, bu atmosferi yakalamamıza çok olanak sağladı."

Berke Özer: "Çok üzgünüz. Daha fazla ne denebilir bilmiyorum. Bu kadar."

Jose Sosa: "Bu sonuç bizim için büyük bir üzüntü. Skordan bağımsız olarak, ilk yarıda iyi oynadığımızı düşünüyorum ama ikinci yarıya tabiri caizse uyuyarak başladık. Sahada umutsuz ve aklıyla oynamayan bir Fenerbahçe görüntüsü verdiğimiz için mutsuzuz."

"Onları çok iyi anlıyoruz. Bu durumdan kimse mutlu değil. Biz de, taraftarlarımız da. Bunu döndürmenin tek yolu çok çalışmak ve bize güvenmelerini sağlamak. Her zaman olduğu gibi taraftarlara çok teşekkür ediyorum."

Zeki Murat Göle: "Taraftarlarımızdan özür diliyorum. Hiç istemediğimiz bir sonuç. Bu durumdan bir an önce çıkmamız gerekiyor."

"İstediğimizin olduğu, skoru da yakaladığımızın bir oyunla başladık. Bu 35 dakikadan sonra bir anda duygusal davranmaya başladık, oyun disiplininden koptuk ve ilk yarıyı 1-1 sonuçlandırdık. İkinci yarıda gelen erken gol, bütün planlarımızı alt üst etti."

"Rakibi tebrik ediyorum. İyi mücadele ettiler. Yolumuza devam edeceğiz."

"Zor bir süreçten geçiyoruz. Oyuncular çok istediler ama bu duygu durumu, onları oyun disiplininden biraz uzaklaştırdı."