Edin Visca transferi gerçekleşir ise bu transfer Trabzonspor’un oyununa ne katar?

Puzzle’ın eksik parçası gibiydi. Sol tarafta Nwakaeme gibi önemli bir silah var, Abdülkadir Ömür biraz daha 9.5 numara gibi oynuyor. Gervinho’nun sakatlığı sağ kanada bir transfer ihtiyacı doğurdu. Edin Visca Trabzonspor’un tam ihtiyacı olan isim. Visca-Bakasetas-Nwakaeme ve Cornelius. Pırlanta gibi bir ön dörtlü ve arkalarında da Hamsik oynuyor. Dengeleri bozacak bir transfer olur.

Fenerbahçe’nin mevcut oyuncu grubuna en çok hangi formasyon uyar?

Bu grubun en iyi bildiği formasyon dörtlü formasyonlar. 4-1-4-1 ve 4-2-3-1 daha uygun görünüyor. Ancak defansın gol yeme potansiyeli oldukça yüksek. Tisserand gibi ciddi bir mayın var. Pereira’nın yarattığı tahribat sadece formasyon özelinde değil, takım mental olarak da toparlanmalı. Bu yüzden oyuncularla ilişkisi iyi olacak bir teknik direktör lazım. İnsan yönetimi iyi olan bir hoca lazım.

Fatih Terim sezon sonunu görebilir mi?

Galatasaray’da son 3-4 günde yaşananlara bakıldığında dönemin aslında bittiğini görüyoruz. Bu diyaloglar “Hocanın yanına bir yardımcı verelim” ile başladı. Galatasaray bu sezon bir teknik direktör takımı olmadı. İyi oyuncun yoksa iyi sistemin olacak. Bakınız Konyaspor,Hatayspor... Bakınız iyi oyuncu-kötü hoca Fenerbahçe... Bir yıldız transferi yapılmadı Galatasaray’da. Gençlere ağırlık verilen bir kadro kuruldu. Bocalama olması oldukça doğal. Elinde skoru değiştirecek oyuncun yoksa teknik adamın bir hamle yapabilmesi gerekir fakat bu durumu Galatasaray’da görmedik.

Beşiktaş’ın TFF’ye ligin ikinci devresinin daha geç başlaması için bir talebi oldu, bu talep kabul görür mü?

Tek takımın başvurusu ile olmaz. 20 tane takım var. Olaylar İngiltere’deki gibi iyice büyürse elbette erteleme gerekir. Ligde düşeni veya şampiyonu belirleyecek kadrolar as kadrolardır. Bir de ligin planlaması var, Türkiye Kupası var... Erteleme olur ise fikstürü nasıl sıkıştıracak federasyon, bu da işin bir diğer boyutu.

Bu akşam oynanacak Süper Kupa finali nasıl sonuçlanır?

Tek maçlık etapları o günün havası birebir etkiler. Antalyaspor bu kupayı istiyor, daha istekli duruyor. Antalyaspor’u Beşiktaş’ın bir değil iki adım önünde görüyorum.