Spor Toto Süper Lig ekiplerinden GZT Giresunspor'un ikinci kaptanı Zeki Yavru, ligde son dört maçta yakaladıkları çıkışı, mücadeleden kopmayarak ve sıkı çalışarak başardıklarını söyledi.

Yeşil-beyazlıların sağ bek oyuncusu Zeki Yavru, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fikstürün de zorluğuyla sezona iyi başlayamadıklarını belirtti.

Yeni bir takım ve Süper Lig'e yeni yükselmiş bir camia olarak zorlu bir süreçten geçtiklerini dile getiren Zeki, buna rağmen 10 hafta boyunca hiçbir rakibine ezilmeyen, rakiplerinden aşağı kalır yanı olmayan bir Giresunspor izlettirdiklerini vurguladı.

Zeki Yavru, son dönemde bir çıkış yakaladıklarını işaret ederek, "Bunun böyle olacağını, ilerleyen dönemde her şeyin yoluna gireceğini biliyorduk. Onun için sıkı çalışmaya devam ettik, düşmedik, sonuç olarak da skorlar bize dönmeye başladı." dedi.

Alabildikleri kadar üst seviyede, 20 puan barajını aşacak şekilde puanları toplayıp ilk yarıyı en iyi yerde bitirmek istediklerinin altını çizen Zeki, "Sonuçta bu takımı kümede tutmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Uzun yıllar sonra lige çıkmış bir Giresunspor, ilk çıktığı sezonda ayağını yere sağlam basmayı ve kalıcı olmayı hedefliyor. İnşallah bu sezon kümede kalabilirsek önümüzün açık olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.