UEFA Avrupa Ligi'nde Lokomotif Moskova'yı konuk edecek Galatasaray'da hazırlıklar sürüyor. Perşembe günü oynanacak karşılaşma öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Fatih Terim, "Muhakkak ki hayaller olmadan hiçbir şey olmaz. Bu gruptan çıkarsak bizim de söyleyeceğimiz çok şey olacak" dedi. Terim, "Neredeyse bir Şampiyonlar Ligi grubu çektik. Son 16'ya çıkacağız çıktığımız zaman. Arkası 8, 4. Bundan sonra rakibimiz, aşağı yukarı buradaki rakipler ayarında olacaktır" ifadelerini kullandı.

"Yasaklarla bir yere varamayız..."

Yabancı kuralı ile ilgili konuşan Terim, "Yabancı kuralı değişiyor ama bu kuralın hedefinin 14 Türk olduğunu bir türlü anlatamadım. Yabancı zaten serbestti. Bu, bir bakış açısı. Yasaklarla hiçbir yere varamayız. Oyuncuyu Türk-yabancı diye ayırt edemezsiniz. Anadolu takımları, bu yabancı kuralından dolayı hepimize kafa tutuyor. En ekonomik fiyata oyuncu buluyorlar ve bizi de başkalarını da her yerde yeniyorlar. Favori yok neredeyse artık maçlardan önce" ifadelerini kullandı.

Tecrübeli teknik direktör;"Yabancı serbest olunca Türk futbolcu yetişmiyor fikirlerine ben inanmıyorum. Bugün Anadolu takımlar yabancı serbest olduğu için bize kafa tutmuyor mu?" diye konuştu. Grupta oynadığı 3 maçta 2 galibiyet ve 1 beraberlik alan Galatasaray, 7 puanla ilk sırada bulunuyor. Bir beraberlik ve 2 yenilgisi olan Rus ekibi ise 1 puanla son sırada yer alıyor. Galatasaray - Lokomotif Moskova maçı 4 Kasım günü saat 20:45'te  Ali Sami Yen NEF stadyumunda oynanacak.