Başakşehir'de çıktığı 5 maçı da kazanan Başakşehir teknik direktörü Emre Belözoğlu, beIN SPORTS'a konuştu.

Hayatta en çok futbolu sevdiğini söyleyen Belözoğlu,"Başakşehir'e geldiğimde oyuncuların potansiyelinin farkındaydık. Küçük dokunuşlarla doğru yönlendirip karşılığını aldık. En büyük gücümüz, oyuncu kalitemiz oldu. Bu gelişimdeki en büyük pay, futbolcuların" ifadelerini kullandı.

İtalya, İspanya ve İngiltere'de futbol oynadığını hatırlatan 41 yaşındaki antrenör, "Oyunculara dokunabilmek, onlarla iletişim halinde olmak benim avantajım. İtalya'da, İspanya'da, İngiltere'de oynadım ve bu dilleri biliyorum. Hepsini mükemmel değil ama derdimi onlarla paylaşabilecek kadar konuşuyorum." dedi.

"Hagi mi Alex mi?..."

Türkiye'de son zamanlarda sıkça karşılaştırılan 'Hagi mi Alex mi?' sorusuna da cevap veren Emre Belözoğlu, “Alex, Fenerbahçe tarihinin görmüş olduğu en büyük oyuncu. Türk futbol tarihinin görmüş olduğu en büyük oyuncu da Hagi. İnsanlar taraf ve taraftarlar, oyuna öyle bakıyorlar. Bunu çok doğal karşılıyorum. Benim için ikisi de hep çok değerli olarak kalacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Trabzonspor'un istediği Edin Visca'ya henüz teklif olmadığını kaydeden Belözoğlu, "Edin Visca ile devam etmeyi çok isterim. Şu anda Visca için bize gelmiş resmi bir teklif yok." dedi.

"Stefan Kuntz'u tanımıyorum..."

"Stefan Kuntz'u şahsen tanımıyorum. Bu kararı alanlar arasında Hamit Altıntop var ve çok değer verdiğim biri. Milli Takım'da kim olursa olsun destek olmamız gerekiyor. Zaman vermek gerekiyor. Milli takımlarda teknik direktörlük yapmak kulüpte yapmaktan daha zor. Futbolculuk zor meslek ama teknik adamlık daha zormuş. Bazen, oyunun içinde olmak istediğim anlar oluyor. Futbolculuğuma tüm teknik adamların katkısı oldu. Teknik adamlık yolunda da çalıştığım isimlerden çok etkilendiklerim var ama kendi ekibimle de fikir üretiyoruz. İyi yoldayız ama iyi yoldayken de kendinizi güncellemelisiniz."