Geçtiğimiz sezonu çifte kupayla kapatan ve bu sezon geçirdiği kötü performans ile futbol severleri şaşkına uğratan Beşiktaş'ta oyuncu grubu yeniden bir inanış içine girmiş durumda. Burada en büyük rol, Türk değil İtalyan olsa, Karaveli değil Karavelli olsa, 1.5 yıllik sözleşmeyi çoktan imzalamış olacak olan Önder Karaveli'nin. İyi teknik direktörler, takımı mental olarak, fizik olarak ve teknik olarak iyi hazırlarlar. Üstüne oyunu da iyi okuyorsan büyük teknik direktör oluyorsun. Önder hoca dün ilk aşamayı gözümde tamamladı. Bir örnek ile desteklemek gerekirse Kasımpaşa deplasmanında Donk-Can gerilimine bir de dün yaşanan Pjanic-Berkan gerilimine bakın. Takımın verdiği reaksiyon 180 derece farklı, ruh bambaşka. Beşiktaş taraftarı adına teşekkürler Önder hoca.

Gelelim sahaya. Yaşı küçük kalbi büyük bir kalecisi var Beşiktaş'ın. Her geçen gün büyüyor, büyüdükçe kalesinde de devleşiyor. Maçın başında takım arkadaşlarının anlamsız hatası sonucu golü gördü kalesinde Ersin, ama oyundan düşmedi. Aradan yarım saat geçti, Oğuzhan abisi çıktı sahneye. Ne dokunuş ama! Larin ile skora dengeyi getirdi siyah beyazlılar ancak oyun endişe vericiydi. Nitekim Montero'nun, bir stoperde görmek istemeyeceğiniz tarzda kontrolsüz müdahalesi, Göztepe'ye bir kez daha öne geçme imkanı verdi. Ersin ise takımını ayakta tutacak kurtarışlarının ilkini yapmak üzereydi. Sahada iyi bir oyun yoktu belki ama takıma galibiyet gerekti. Çünkü Ersin böyle istedi. 

İkinci yarı Rachid'in şapkasındaki tavşanı bulduğunu gördük. Bulur bulmaz da çıkardı. Vodafone Park'ta geçtiğimiz sezondan bu yana ilk kez göründü bu tavşan. Ancak göründüğü gibi de puan tablosuna +3 yazdırdı. Rachid sahneye çıktiktan sonra bir de frikik ile gole yaklaştı. Savunmaya çarpıp yön değiştiren top, kaleye giderken şans faktörünü Göztepe lehine değiştirdi. Direğe takıldı Rachid ve sahneden indi.

Rosier'in de 82'de gördüğü kırmızı karttan sonra iş yeniden Ersin'e düştü. Tijanic ve Adis Jahovic'in net gol vuruşlarını da kurtaran Destanoğlu takımına 3 puanı kazandırdı. Maçtan sonra yayıncı kuruluş "Maçın Adamı" oylamasında Ersin'e yer vermedi , adaleti sağlamak tribüne düştü. Galibiyet üçlüsü için taraftar Ersin'i çağırdı, Ersin de genç kaleci Emre Bilgin'i. Galibiyet üçlüsü genç eldivenlerden geldi. Beşiktaş'ın şampiyon kalecisinden bir abilik örneği. Şüphesiz Ersin taraftarın gözbebeği...