Beşiktaş'ta sıkıntılı günler geçiren teknik direktör Sergen Yalçın istifa etti.Geçtiğimiz sezonu çifte kupayla tamamlayan 49 yaşındaki teknik adam Dortmund maçı sonrası direkt olarak evine dönmüş ve telefonlarını kapatmıştı. Sergen Yalçın'ın istifasının kabul görmesi halinde listede eski bir Beşiktaşlı'da yer alıyor.

39 yaşındaki hoca Beşiktaş'a

2013-2015 yılları arasında Beşiktaş'ta teknik direktör Slaven Bilic'in yardımcılığını üstlenen ve 2020-2021 sezonunda Borussia Dortmund'da teknik direktör olarak görev yapan Edin Terzic teknik direktör adayları arasında yer alıyor.  Hırvat asıllı Alman hoca şu anda Borussia Dortmund'da Teknik heyet sorumlusu olarak görev yapıyor.

Edin Terzic kimdir ?

2010 yılında Borussia Dortmund'da scout olarak göreve başlayan Terzic 2013 yılına kadar Alman ekibinin çeşitli yaş gruplarında yardımcı antrenör olarak görev yaptı. 2013-2015 yılları arasında Slaven Bilic'in yardımcısı olarak Beşiktaş'ta görev alan Terzic, Bilic'in West Ham United'ı çalıştırmasıyla birlikte West Ham United'ın yardımcı antrenörü oldu. 2018 yılında Lucian Favre'nin yanında Borussia Dortmund A takımı yardımcı antrenörlüğü görevi üstlenen Terzic, 2020 yılının Aralık ayında Borussia Dortmund'da teknik direktörlük görevine başladı. Eylül 2021'de Marco Rose'nin takımın başına geçmesiyle birlikte Borussia Dortmund'da teknik heyet sorumlusu görevine getirildi. 39 yaşındaki isim Alman kulübündeki görevine devam ediyor.