Beşiktaş Kulübü 2020 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Genel Kurul’da açıklamalarda bulundu.

İşte Başkan Çebi’nin yaptığı açıklamalar:

Bu saatten sonra çok zor günler bizi bekliyor

"Benim için eleştirilerin de kıymeti var. Olan tatsız hadiseyi de unutalım, geçelim. Burası Beşiktaş. Bu saatten sonra çok zor günler bizi bekliyor, herkesin birbirine sarılması gerekiyor. Eleştiriler bitince dönüp sarılalım."

Buraya gelseydin

"Tamer Mert ve Aker Çıtak beyler milleti gaza getirmek için öyle masaya elini vurmasınlar. Arkalarında koskoca Beşiktaş'ın başkanı, divan başkanı oturuyor. Dertlerini masaya vurarak anlatmasınlar. Hürser Tekinoktay seçimi kazanınca beni tebrik etmedi. Tipimizi beğenmediğini söyledi. Yazıyor, çiziyor. Dün yoktun, bugün de yoksun. Hadi dün Fikret Orman'ı savunmak için gelmedin. Bugün bu 2 arkadaşın vardı, gelseydin. Ben 2 Covid geçiricem o evden yazacak!"

3 kez kulübe davet ettim, gelmedi

"Raporu açıklamadık diye ibra etmeyeceklerdi, açıkladık başka bir şey buluyorlar! Aker Çıtak'ı 3 kez kulübe davet ettim Fulya davasını anlatmak için gelmedi. Çünkü burada malzeme yapacak. Ben burada olmayabilirim ama sizler buna izin vermeyeceksiniz."

Çıkan rapor Beşiktaş için bir mali-idari dönüm noktasıdır

"KPMG raporu niye geç çıkmış! İspat için pandemiyi mi ortadan kaldıracaksınız! Çünkü niyet başka. Çıkan rapor Beşiktaş için bir mali-idari dönüm noktasıdır. Hayırlı uğurlu olsun. Yanlış bir şey yapmadık. Biz bu raporu söz verdik, bu işin dönüşü yok!"

Bu işin geri dönüşü yok

"Biz bu raporu, söz verdik yapacağız diye. Bu işin geri dönüşü yok. Benim, eski yönetimin Futbol AŞ'sinde görevim yoktu. Başta ekonomiyle görevlendirildim, sonra futbolun başına geçmem istendi, sonra icra kurulu başkanı ol dediler. Beşiktaş'ın başkanı emir verdiğinde yapacaksın. Biz böyle bir terbiye aldık. Ben doğuda görev almışım, onu yürütüyorken bana batının hesabını soramazsın. Ben, çıkan rapordan kaçmıyorum ki. O raporda benle ilgili ne varsa ben çekeceğimi çekeceğim diyorum, yok diyorlar kulaklarını kapatıyorlar. Ben sadece 3 futbolcunun satışında destek verdim ve üstüme aldım. Birinde Cenk Tosun, ikincisi Atınç Nukan, üçüncüsü de Ersan Adem Gülüm."

Fikret Orman'a cevap

"Fikret Orman helallik vermeyecekmiş. Ben senden helallik falan istemiyorum, senin bana teşekkür etmem lazım. Millet 'Paralar nerede?' derken ben sana rapor çıkardım. Al bunu git savun kendini. Bunu çıkarmasak yıllarca 'Paralar nerede?' diyeceklerdi! Nedir korkun? Bu bir şanstır sizin için. Biz bunu yapıyoruz. Biz bunu yapmasak, senelerce diyeceklerdi. Eğer haklıysan, buyur hallet. Rapor da senin."

Dağılmış, dağılmış, dağıtmışlar kendisini

"Şafak Bey, 2 milyon lirayı hukuk bürosundaki ortakları için aldığını söylüyor. Dağılmış, dağılmış. Dağıtmışlar kendisini. Ne söylediğini bilmiyor. Gitsin kendini toplasın. 11 daire meselesi... Ben sana git tapusunu almadığın yere milyonlarca lira mı ödedin? Parayı niye ödedin, tapuyu almadan? Şafak beyi mahkemeye verdiğim bir çatı faturası vardı. Burada söyledi 'Ben bunların olmadığını çok iyi biliyorum. Canı yansın da benim ne çektiğimi anlasın diye söyledim' diyerek itiraf etti."

Bana neler yaptığını anlatacağım

"Fikret Bey'e de mesajım var. Helallik alacaksam ben senden alacağım. Ancak Beşiktaş başkanlığım bittikten sonra. Bana neler yaptığını anlatacağım!"

Onunla gurur duyduk

3 senedir 1 tane teklif gelmedi futbol takımındakilere. Satmak istemediğimiz gençler hariç. Sergen hoca bizim çocuğumuz, kupaları getirdi. Onunla gurur duyduk. Şimdi Önder hocamız var, inşallah o da çok başarılı olacak. Gelirle gideri eşit bir kulüp yapacağım dedim, yaptık. Bu takıma geçen sene küme düşer dediler. Hayır şampiyon olacağız dedim, olduk."

Trabzonspor da ağlamaya başladı

"Hakemlerle ilgili canımız yanıyor. Galatasaraylılar ağlıyor,  onun yanında susmaya başlıyorum. Şimdi Trabzonspor da ağlamaya başladı, çok ilgin. Ben Trabzon doğumluyum, memleketimi de seviyorum ama ben Beşiktaş'ı çok seviyorum."

Yıldırım Demirören sözleri

 "Yılbaşından sonraki ilk divan toplantısında açıklayacağım. Yıldırım Demirören'in verdiği tüm zararları karşıladığına emin olun. Kağıt bende."

Kaynak : ortacizgi.com