Anadolu Efes Yardımcı Antrenörü Yakup Sekizkök, THY Avrupa Ligi'nin 13. haftasında 95-93 yenildikleri Barcelona maçında ikinci yarıda ritimlerinin bozulduğunu söyledi.

Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılan maçtan sonra düzenlenen basın toplantısına başantrenör Ergin Ataman'ın ihraç edilmesinden dolayı yardımcı antrenör Yakup Sekizkök katıldı.

Sekizkök, "Bu akşam kötü bir mağlubiyet yaşadık. Kazanmak için sahaya çıkmıştık. İlk yarıda gayet iyiydik. İkinci yarıdaki rakibimizin değişim savunması bizim ritmimizi bozdu. Sertaç'ın tepeden bulduğu 3 sayılar oyun düzenimizi bozmaya devam etti. Maçı uzatmaya götürdük ama gelen teknik faullerden sonra ritmimiz bir kez daha bozuldu. Maç boyunca hem savunmada hem de hücumda savaştık ama olmadı." diye konuştu.

- Jasikevicius: "Sinan Erdem'de kazanmak bizim için gerçekten çok önemliydi"

Barcelona Başantrenörü Sarunas Jasikevicius, deplasmanda önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Takımını ve Sinan Erdem Spor Salonu'nu dolduran Anadolu Efesli basketbolseverleri tebrik eden Litvanyalı başantrenör, "İlk yarıda Anadolu Efes'i kontrol etmeyi başaramadık. Hanemizde 47 sayı gördük. Üçüncü çeyrekle daha iyi bir performans sergiledik. Savunma taktiğimizi değiştirdik. Bugün Sinan Erdem'de kazanmak bizim için gerçekten çok önemliydi. Oyuncularıma gerçekten çok saygı duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Barcelona'da forma giyen milli basketbolcu Sertaç Şanlı'nın performansını değerlendiren Jasikevicius, "Onun için çok önemliydi. Duygusal olarak kendi takımına karşı ilk kez oynadı. Ben de oyunculuk döneminde başta Zalgiris olmak üzere eski takımlarıma karşı o duygusallığı hissediyordum. Sertaç bugün gayet iyi bir performans sergiledi." şeklinde görüş belirtti.