Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, mayıs ayında yapılacak kongrede başkanlığa yeniden aday olacağını açıkladı.

Ahmet Nur Çebi:  "Bugüne kadar bağırarak, çağırarak bu işin halledildiğini görmedim. Masaya vuracaksanız, vurduğunuz yer basının önünde olmamalı. Ben, gerekeni arka tarafta fazlasıyla yapıyorum. Buradan çıkıp elimdeki koca dosyayı, TFF ve MHK'ya vermek üzere önlerine koyacağım.

Konuştuk, ceza aldık. Konuşmadın diyorlar, konuştuk, ceza aldık. Düzendeki hataları düzelterek yola çıkmamız lazım. Söz konusu olan Beşiktaş ama aynı zamanda Türk futbolu. Bunun bilinci içinde olan bir camianın başkanlığını yapıyorum."

Seçimde başkanlığa adayım.

"Yapılacak çok işim var. 2.5 yıl çok ağır temizlik yaptım, şimdi proje uygulama zamanı. Öncelik, öz kaynak. Öz kaynaktan sonra, gelişime açık, hesaplı, henüz doymamış, başarıya aç, hatta gerekiyorsa paraya da aç futbolcu kardeşlerimizi tercih edeceğiz ki bize katkı sağlasınlar."

"Doğru, biz futbolcu satamadık. Biz, geldiğimizde 4-5 yıllık kontratları vardı. Adama git diyoruz gitmiyoruz, oyna diyoruz oynamıyor. Çok yüksek maaşlar... O maaşlara, kimse futbolcularımızı almaya gelmedi. Bu, bir önceki dönemde yapılan transferlerin ne kadar hatalı olduğunu gösteriyor. Bizim getirdiğimiz futbolcuları hatırlayın. Çok emek verdik. Ama gönderemediklerimizi, biz getirmedik. Kadro dışı futbolcuları, oynatmayan ben değilim, teknik kadrodur. 3 tane hoca geldi gitti, üçü de aynı yerde. Demek ki hocadan değil, futbolcunun kendinden kaynaklanıyor. O zaman bu camia, bunları transfer edenlere soracak."

"Önder Karaveli, Beşiktaş'ın teknik direktörü. Allah sağlık, sıhhat, huzur, başarı verdiği müddetçe görevinde olmaya devam edecektir. Bizim görevimiz de ona destek olmaktır. Önümüzdeki sezon için bir planımız yok. Planımız burada, yanımda oturuyor ikisi de.Hocamızın burada uzun yıllar kalacağına, öz kaynak projesi uzun yıllar sürecek bir projedir ve hocamız da bu projenin en önemli parçası olmaya devam edecektir."

"Şenol Hoca, değerli bir hocadır. Kendisine minnettarız. Ancak, bugün hocam Önder Karaveli'dir. Onla yola devam ediyorum, etmeye de devam edeceğim. Douglas'tan faydalanmaya çalıştık. Yunanistan'daki maça götürecektik, gelmedi. Sahaya çıkmadı. Bizden ne istiyorlar? Lens bırakmış. Çok yüksek bir parayla en son dönemlerine gelmiş bir adama anormal para verirseniz gitmezler. Gitmediler."

"Ljajic'i çok zorladık. Olmadı. Ljajic'ten beklediğimizi alamadık. Bu sene sonu itibarıyla kontratları bitiyor.Vida ve Larin burada kalmak istiyorlarsa ve bizim verdiğimiz parayı da kabul ederlerse kalırlar. Daha devam etmeleri lazım, sezon bitmedi. Alınan para bir yıllık, aldığımız karşılık 6 aylık olmaz. Parayı kaç gün alıyorsan, o kadar süre top oynaman lazım. Başarılıysan, talepte bulunacaksın. Bizim de işimize geliyorsa vereceğiz."