Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, pandemi sebebiyle gecikmeli olarak gerçekleştirilen 2019 Olağan İdari ve Mali Genel Kurulu'nda konuştu.

Kurulun gecikmesiyle ilgili konuşan Çebi, "Pandemiden dolayı istediğimiz zamanda yapamadık. Mayıs ayında 3 kupayı kaldırdıktan sonra popülist olarak bir genel kurul yapabilirdim ama derdim o değildi" dedi.

Eski başkan Fikret Orman ve yönetimine sert çıkışan Çebi, şöyle konuştu:

"Bizden önceki yönetim ve başkanın, mayıs ayında 'Paralar nerede?' denirken aday olduğunu biliyorsunuz. Bunlar, 'Paralar nerede?' dendi diye ekim ayında gittiler. 2 ayda ne değişti gittiniz? Sürekli hodri meydan, altımızı oyuyorlar diyorlar. Kim oyuyor kardeşim? 'Paralar nerede?' diye taraftarı ben bağırtmadım."

Seçim sürecinden önce yaşananları anlatan Çebi, "Eylül sonu UEFA'dan temiz kağıdı alıp, Avrupa kupalarına katılabilmek için borçlarınızı ödeyeceksiniz ve Avrupa mücadelenizi vereceksiniz. Onlar giderken, UEFA'ya dilekçe verdiler, "Eylül ödemelerini yapmayacağız, ekimde seçim var" En çok içerlediğim yer burası" sözlerini kullandı.

Çebi, bağımsız denetim raporuyla ilgili ise "Bu rapor, bizim boynumuzun borcuydu. İbra edilmek, edilmemek… Kol kırılır, yen içinde kalır diye bir şey yok. Bu kafayla gidersek, herkes ceketini alır çıkar. İnsanların buraya ibra edilmek için gelmesi lazım. Ben de o dönemde varmışım. Ben, o dönemde olmadığımı söylemedim ki. Belki benimle ilgili şeyler de var. Neyse cezası ödeyeceğim. Rapora bir kere müdahale etmedim.” şeklinde konuştu.