Zaferin anahtarı 'İstikrar'


Nedim Delibaş

Nedim Delibaş

20 Ekim 2016, 09:10

"Kara Kartal" zorlu İtalya deplasmanından çok önemli, belki de kendisini bir üst tura çıkaracak 3 puanı alırken, yıllardan beridir koruduğu, istikrarı sağladığı kadrosunun faydasını güzel oyun oynayarak gördü. Kadro istikrarının ligde, özellikle Avrupa arenasında ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha kanıtladı. Beşiktaş'ın en büyük transferi az transfer yapmaktı. Sadece eksik bölgelere nokta atışlar yapan Siyah beyazlılar, hem ligde, hem Avrupa'da fırtına gibi esmeye devam etti, ediyor.

İstikrar demişken, geçmişe dönecek olursak, istikrarın faydasını defalarca gördüğümüzü hatırlayacağız. Özellikle 2000'li yıllarda Galatasaray'ın 4 yıl üst üste şampiyon olması, yine büyük çoğunluğu aynı jenerasyondan oluşan Milli Takımımızın, Dünya kupasında 3. olması, Fenerbahçe'nin önce Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final, ardından Avrupa Ligi'nde yarı final oynaması bizlere istikrarı sağlamanın, istikrarı korumanın ne kadar önemli olduğunu defalarca kanıtladı.

Galatasaray bu sezon kadrosunda çok büyük değişiklikler yapmadı ve ligde gümbür gümbür gidiyor. Aynı şekilde Beşiktaş da kadrosunu büyük oranda korudu ve şampiyonluk için en büyük adaylardan biri, Fenerbahçe ise hem Teknik Direktör hem de kadrosunda değişiklikler yaparak lige kötü ve riskli başladı.

Diyorum ki; Türk futbolunda istikrarı sağlayın, hem maddi anlamda hem de sportif başarı anlamında takımlarımızı rahatlatın.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.