YENİ FENERBAHÇE


Emrullah Taytan

Emrullah Taytan

08 Ağustos 2018, 00:25Özellikle Aziz Yıldırım’ın bıraktığı enkazın ne kadar büyük olduğunu ilerleyen günlerde daha net göreceksiniz. Ali Koç önderliğinde büyük bir değişime giden Fenerbahçe’nin maddi anlamda bir çok sorunla boğuşması futbol şubesi için çok kötü oldu. Nitekim Fenerbahçe henüz hazır olmadığı bir dönemde çekebileceği en zor takımı çekerek Benfica karşısına geçen seneki kadro ile çıktı. Çekilebilecek en zor kurayı çekmek Fenerbahçe’nin üzerinden yıllardır gitmeyen  şanssızlık mı yoksa Ali Koç’un şanssızlığımı bilemedim. 

Ağustos 8 oldu yani seçim sonrası 2 ayı geçen sürede hala şu takıma forvet alınmaması Ali Koç, Comolli önderliğinde yönetimin büyük bir hatasıdır kimse kusura bakmasın. Tamam çok büyük bir maddi külfet var ama bu zamana kadar en azından geçen sene kısa sürede taraftarın gönlünü kazanan Cocu’nun sistemine uygun olacağını düşündüğüm Janssen alınmalıydı. Tur giderse taraftarın Ali Koç’a olan sevgisi gram azalmaz saygı ve sevgi devam eder ama turun gitmesi Ali Koç’u çok üzer. Bir galibiyetin 16 Milyon TL beraberliğin bile 5 Milyon TL olduğu devler arenasında en azından bu sene maddi anlamda nefes alınması adına çok iyi olurdu. 

Gelelim maça, Yeni Fenerbahçe’yi beğendim oyunun her alanında rakibe basan bir takım vardı Benfica karşısında henüz ilk resmi maç olmasına rağmen bu baskı 70 dakikanın hemen hemen her anında işe yaradı. Geçtiğimiz seneye göre belli bir planı olan derli toplu bir Fenerbahçe vardı sahada. Beğenmediğim şey ise yıllardır Fenerbahçe’nin en zayıf yanı gereksiz top kayıpları ve kolay gol yemek. Nitekim yine çok kolay bir gol yedik Isla ve Dirar’ın adamlarını takip etmemesi golün gelmesine sebep oldu. Dirar demişken bu takımda yeri olduğunu düşünmüyorum hazırlık maçlarında tercih edilmezken burda neden 11’de çıktığını anlamadım geçen seneki vasat oyununa kaldığı yerden devam ediyor. Değişim olacak belli ama Fenerbahçe’nin kadrosu kaliteli bir kadro değil transferde neler olur kestirmek zor ama Cocu’nun işi çok zor. Elinde bulundurduğu oyuncu topluluğu kimyası gereği kırılgan bir yapıya sahip. Bunu nasıl değiştirecek bilmiyorum ama işi gerçekten zor. 

Sözün özü; 2 ay sonra bu takım daha fazla keyif veren bir takım olur. Hele birde Kadıköy’de izleyelim bakalım derim. Güzel günler gelecek ama çok yakın bir zamanda değil. Ali Koç’a sahip çıkalım Ali Koç’a sabır gösterelim, Ali Koç’u yalnız bırakmayalım. Ali Koç bu camianın geleceği ve umududur unutmayalım….
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.