EYOF 2017, Erzurum'da başlıyor!

2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nin (EYOF) açılış töreni, bugün saat 19.30'da yapılacak. Kazım Karabekir Stadı'ndaki açılışta yapılacak şovlar nefesleri kesecek

EYOF 2017, Erzurum'da başlıyor!

Avrupa Olimpiyat Komitesi (EOC) tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yapacağı 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF 2017), bugünkü açılış töreniyle Erzurum'da start alıyor. Kazım Karabekir Stadı'nda saat 19.30'da gerçekleştirilecek ve sürprizlerin şovların yer alacağı açılış töreni ücretsiz olacak. Açılışa Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Erzurumlu Sağlık Bakanı Recep Akdağ da katılacak. 18 Şubat'a kadar sürecek EYOF 2017, daha önceki ev sahibi Bosna Hersek'in çekildiğini duyurması üzerine Türkiye'ye verilmişti. Türkiye'nin 2019 yılında düzenleyeceği 14. EYOF ise Bosna Hersek'e devredildi.

34 ÜLKEDEN 700 SPORCU

"Yıldızlar Erzurum'da parlıyor" sloganıyla yapılacak organizasyon için Erzurum'daki tesisler, bir yıldan az bir sürede yoğun çalışmalar sonunda oyunlara hazırlandı. 34 ülkeden 14-18 yaş arasında 700'e yakın sporcu, 9 farklı branşta mücadele edecek. 39 kategoride madalya dağıtılacak. Erzurum, EYOF 2017 boyunca yaklaşık 2 bin katılımcıyı ağırlayacak.

GELECEĞİN ŞAMPİYONLARI 9 BRANŞTA BOY GÖSTERECEK

EYOF 2017'de sporcular, alp disiplini, snowboard, biatlon, kayaklı koşu, kayakla atlama, curling, buz hokeyi, sürat pateni ve artistik patinaj branşlarında kıyasıya mücadele edecek. Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC) resmi kanalı Olympic Channel da her gün yapacağı canlı yayınlarla organizasyonun heyecanını uluslararası platforma taşıyacak. Öte yandan bugün saat 15.30'da EYOF'un resmi basın toplantısı yapılacak.

'ÇOK SPEKÜLE EDİLDİ'

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Asbaşkanı, Dünya Okçuluk Federasyonu (WA) ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Prof. Dr.Uğur Erdener, başarılı bir organizasyona imza atılacağına inandığını söyledi. Erdener, "Oyunlar çok speküle edildi. 'İptal olacak, ertelenecek, ülkeler gelmeyecek' diye dedikodular üretildi" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'DEN 69 SPORCU

Kış Olimpiyatları'na katılma potansiyeli bulunan sporcular için büyük önem taşıyan EYOF'ta, ülkemizi 24 kız, 45 erkek olmak üzere 69 sporcu temsil edecek. Müsabakalar, Palandöken Kayak Merkezi, Biatlon Kandilli Kayaklı Koşu Merkezi, Kayakla Atlama Kuleleri, Curling Salonu, Kazım Karabekir Buz Hokeyi Salonu, Kısa Mesafe Sürat Pateni Pistive Buz Pateni Salonu'nda yapılacak.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.