Stoke'un Yıldızı N'diaye

Paul Lambert, yeni oyuncusu N’Diaye’ye büyük övgülerde bulundu, çok özel bir oyuncuyu transfer ettiklerini vurguladı.

Stoke'un Yıldızı N'diaye

Galatasaray'ın Stoke City'ye 16 milyon euro gibi rekor bir bonservisle sattığı Badou N'Diaye yeni kulübünde el üstünde tutuluyor.
Stoke City menajeri Paul Lambert, yaptığı basın toplantısında büyük bir bölümü Senegalli futbolcuya ayırdı.

Lamber, N'Diaye'nin özel bir yetenek olduğunu ilginç sözlerle anlatarak, "Gerçekten iyi bir çocuk, oldukça sevecen biri. Sahada da zaman zaman kurnazca hareketler yaparsa, buna engel olmamalısınız. Çünkü bütün klas futbolcular da biraz çılgınlar olur. Oyunun kurallarına bağlı kaldığı müddetçe sıkıntı olmaz" dedi.

N'Diaye'den çok umutlu olduğunu ifade eden Lambert, "Sahaya ciddi anlamda enerji koyan, hareketli, topla iyi dribling yapan bir futbolcu. Orta sahanın ortasında böyle bir isme ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bana göre her şey onun açısından iyi olacak" yorumunda bulundu. 

Dünya Kupası'nda oynayacak olmasının Senegalli futbolcu için önemli olduğundan bahseden Stoke menajeri, "Ciddi bir futbol tecrübesine zaten sahip. Bize de bu tecrübesini katacak. N'Diaye genç bir çocuk değil, tecrübeli bir futbolcu. Dünya Kupası'na gidecek ve bu onun için harika olacak. Gerçekten N'Diaye ile çalışmak için sabırsızlanıyorum" diye konuştu.

N'Diaye'nin Türkiye'de edindiği tecrübenin de çok değerli olduğunu aktaran İskoç menajer, "Türkiye'de oldukça etkili atmosferler önünde oynadı. Kalabalıklar önünde hem deplasmanda hem de iç sahada nasıl oynanması gerektiğini biliyor" ifadelerini kullandı.
Bu arada Badou N'Diaye bugün Stoke City ile ilk antrenmanına çıkacak. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.