Parola: Hedef 21                                  


İbrahim Ergin

İbrahim Ergin

26 Ağustos 2017, 00:50


   Hafta başından beri sezonun en dolu tribünü önünde taraftarının karşısına çıkmaya hazırlanan Galatasaray takımı karşılarında kendilerini iyi analiz etmiş bir teknik direktörün,dersine iyi çalışmış öğrencilerini buldu. Ligin ilk 2 haftasında gördüğümüz Galatasaray'ın o baskılı,saldırgan ve ön alandaki agresif oyununa aynı şekilde karşılık veren Sivasspor sarı kırmızılıların istediği başlangıcı yapmasına müsaade etmedi. Özellikle Galatasaray'ın tempolu ve efektif orta sahasına önde baskı yaparak hem pas bağlantılarını kesti hem de oyunu öne taşıyan ve hücuma büyük destek veren anlayışa belirli aralıklarla nispeten engel oldu. Ancak ilk yarının sonlarına doğru gelen gol Samet Aybaba'nın oyun planlarını değiştirdi.

Sanırım Tolga için ayrı bir parantez açmamız gerekir. Geçtiğimiz sezon iki ön liberodan biri olarak forma giyen Tolga bu sezon Tudor'un yeni sisteminde aldığı rolle herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Şüphesiz onun bu performansında yeni takım arkadaşlarının kalitesi ve oyuncu karakterlerinin etkisi çok büyük. Bu şekilde katkısı sürdükçe Feghouli    takıma döndüğünde hocasını tatlı bir telaş bekliyor olacak.İkinci golden sonra daha fazla risk almaya başlayan konuk ekibin bir diğer dezavantajı ise ilk 2 maçın 60-65 dakikasında bütün enerjisini sahaya yansıtan sarı kırmızılıların bu maçta temposunu daha geniş zaman dilimine yaymasıydı.Kalesinde fazla pozisyon vermeyen Cimbom bu enerjisini sadece hücum değil defansif anlamda da iyi kullandı.

Bireysel performanslara değinecek olursak Belhanda'nın topla 3. bölgede buluşması Galatasaray ataklarını daha kaliteli ve olgun hale getiriyor.Rodrigues'in isteği ve çabası takdire şayan ancak son tercihlerde büyük sorunlar yaşıyor dolayısıyla final pasları ve bitiricilik konusunda daha fazla kendisini geliştirmesi gerek.Son olarak Selçuk İnan'ı Gomis'e bıraktığı penaltı sebebiyle tebrik ediyorum.Fransız yıldız bu golle hem krallıktaki iddiasını sürdürdü hem de kendisine moral oldu.                                              

    Sarı kırmızılılar hakkındaki en önemli tespit;her geçen hafta,başta kendi taraftarları olmak üzere tüm futbol kamuoyunu bu sezon şampiyonluğa inandıran ve bu beklentiyi yaratan bir takım olmayı başarmış olmaları.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.