İngiltere'de Lemi Gezer Fırtınası

İngiltere'nin en ünlü kafes dövüşcülerinden olan Türk dövüşcü Lemi Gezer'in muhteşem hayat öyküsü sizlerle.

İngiltere'de Lemi Gezer Fırtınası

İngiltere'nin Hull şehrinde yaşayan Türk Kafes Dövüşcüsü Lemi Gezer ülkemizi gururla temsil etmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde MMA TOTAL COMBAT 69 maçına çıkan 26 yaşındaki dövüşcü rakibini devirerek altın kemerin sahibi oldu. Gezer'in bu kemeri bir ilk oldu. İlk defa bir Türk kafes dövüşcüsü İngiliz kemerinin sahibi olmayı başardı.

Bu maçtan sonra kendisine ulaştığımız Lemi Gezer hayat hikayesini şu sözlerle anlattı;

"2010 yılında dovus sanatları kendimi korumak amacı ile başladım. O günlere dönüp baktığımda şuanki bulunduğum konum hayal gibi geliyor. 20 Ağustos'taki dövüşümde 4 rakibim çekilde ve en sounda altın kemer icin dövüsmek istediğime ve Bu kemeri almak istediğime karar verdim. Ona göre antremanlarımı yaptım hayat tarzıma şekil verdim ve o kemeri 1 dakika 7 saniye içinde aldım.

Şu anda MMA Total Vombat turnuvalarında orta siklette Britanya Şampiyonu benim. Bu kemeri korumak için Kasım'da tekrar dovüsücem. Ağustos sonu kampa baslayacağım, Çok heyecanlıyım. Bu kemeri koruyup ondan bir sonraki turnuvada ağır siklet kemeri için dovüşmek planlarımda var.

Bu sporun Türkiye'de gelişmesini çok istiyorum. İnsanların kendilerini koruyabiliecek olabilmenin verdiği rahatlığı tatmaları ve hissetmeleri lazım. Bunun haricinde dçvüs sanatlarının manevi değerleri açısından da çok zengin bir spor olduğunu unutmamak lazım. Bütün Türkiye'deki tanıdıklarımın, ailemin ve arkadaslarımın desteğini istiyorum. Şov Kasım'da devam edecek." 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.