Avcı'dan Kayserispor'a gönderme

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Kayserispor ile 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşurken, Adebayor'un golü ve Kayserispor'un ilk golü hakkında görüş bildirdi, rakiplerine gönderme de yaptı.

Avcı'dan Kayserispor'a gönderme

Avcı'nın sözlerinden Ajansspor.com'un derledikleri şu şekilde;

"8. gün 3. maç. Özellikle kendi sahasında kaybetmeyen, az gol yiyen, fizik kalitesi yüksek, şiddetli koşu yapabilen bir takıma karşı oynadık. Çalıştığımız opsiyonlar vardı. Bloklar arası iki 10 numara oynamak gibi. Bu oyunu 3. bölgeye kadar doğru yaptık ancak 3. bölgede hareketsiz kaldık, az ortamız ve şutumuz vardı. Fazla topa sahip olduk ama yüksek şiddetli koşuyu bizden daha iyi yaptılar.

Geçişten kaybettiğimiz toplarla verdiğimiz iki pozisyon var. Bir yere kadar geldik, bir yerden sonra üretemedik. Zor bir deplasmanda. Fazla pozisyon vermedik. Bir-iki değişken var, kazanabilirdik. Zor bir deplasman, kaliteli bir takımlar var. Oyunun dışını da oynamaya çalışan bir takım. Bunun altını çiziyorum. Oyunun içi kadar dışını da oynamaya çalışıyorlar. Biz sadece oyunu geliştirmeye çalışıyoruz. Yoğun bir süreçten iyi çıktığımızı düşünüyoruz.

Önümüde kupa maçı var. Bu süreç yıl sonuna kadar böyle gidecek. Sakatlarımız da dönünce daha seçenekli bir kadro olacağımızı düşünüyorum. Bugün liderin iki puan gerisindeyiz. Haftaya derbi var, biz içeride oynayacağız. Hiçbir maçın garantisi yok ama hep yarışın içinde olmaya devam edeceğiz. Bence attıkları goldeki taçı 15 metre önden kullandıklarını da konuşsunlar. Adebayor böyle bir şey olmadığını, rakip hocayla konuşmadığını söyledi. Saha içinin yanı sıra saha dışını da oynamaya çalışıyorlar. Bunlarla da mücadele etmeye çalışıyoruz. Tekrar baktım el değil. Attıkları taçı nereden atmışlar onu da konuşsunlar. İkinci top da sahadaydı"

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.