Abdullah Avcı'nın Sabri Taktiği Tuttu

Spor Toto Süper Lig'in lideri Medipol Başakşehir'in teknik direktörü Abdullah Avcı, Galatasaray galibiyetini nasıl aldıklarını anlattı.

Abdullah Avcı'nın Sabri Taktiği Tuttu

Medipol Başakşehir’in teknik patronu Abdullah Avcı, NTV Spor’un 90+ programına konuk oldu.

Avcı, Cuma akşamı Galatasaray karşısında alınan galibiyetin şifrelerini verdi, turuncu-lacivertli ekibin Türk Telekom Arena’ya çıkmadan önce yaptığı planı ve rakibini nasıl analiz ettiğini tek tek anlattı.

“GALATASARAY’IN SOLUNA BASKI YAPTIK”
“Galatasaray sol tarafından hücum ediyor. Buradan başlattıkları atakların %54’ünü sonuçlandırdıklarını biliyorduk. Burayı kapatarak Bruma’nın, dolayısıyla Eren’in ve derinde de Sneijder ve Carole’ün etkinliğini azaltmayı amaçladık ve oyuncularım planımı sağlıklı bir şekilde uyguladı.

“OYUNCU ODAKLI BASKI YAPMADIK”
“Oyuncu odaklı baskı yapmadık. Amacımız Sneijder topu ayağına aldığında ya da Bruma solda topla buluştuğunda çıkan pas opsiyonlarını devir halinde pas yaparak kapatmayı amaçladık. Kademelerimizi hafta içinden kararlaştırdık.”

“AMACIMIZ SEMİH’LE SABRİ’NİN PASLAŞMASIYDI”
“Sabri’nin en çok pas aldığı maçı oynaması normal. Zaten amacımız, Semih’in Sabri’ye paslarının çoğalmasıydı. Galatasaray’ı sahanın çeyreğine sıkıştırıp orada baskı yapmak istedik.” Moderatörün "Sabri bu maçta ortalamanın üzerinde topla buluştu" sözüne Avcı "Bizimde amacımız buydu açıklamasında bulundu. Bu sözler sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

“HAKAN BALTA’NIN OYUN KURMASINI ENGELLEDİK”
“Galatasaray’ın hücum opsiyonlarının çoğu solda. Sneijder blokların içinde topla buluşup oyunun yönünü değiştiriyor. Carole çizgide top alıp içeri ya da dışarı kat edebiliyor. Biz bunu durdurmak için Hakan Balta’nın geriden topu çıkarmasını engelledik, böylece bütün seçenekler kapandı. Böylece %54 olan biten hücum oranını %22’ye düşürdük. Planımız işledi.”

“AZ ORTA YEMEMİZİ MEHMET BATDAL SAĞLADI”
“Rakibin orta sayılarını azaltmamızın bir sebebi de Mehmet Batdal. Merkezde yaptığı baskıyla kenarlara pas gitmesine engel oldu, bu sayede Galatasaray’ın oyunu kanatlara yaymasına engel olduk.”


 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.