Lucesu'ya kim akıl veriyor?


Onur Cevahir

Onur Cevahir

03 Eylül 2017, 00:58


Dünya kupası eleme maçında hayatı bir karşılaşmaya çıkan Milli takımımız, son yılların en kötü kadro tercihi ve kötü futboluyla adeta pozisyon bulamadan maçı tamamladı. 

Fatih Terim'in ayrılmasından sonra göreve büyük umutlarla gelen Lucescu ise daha ilk maçtan büyük hayal kırıklığı yarattı. 

Hayal kırıklığı yaratan konuların en başında ise Lucescu'nun ilk onbir tercihi oldu. Kendi takımlarında çok kötü performans sergileyen, kendi taraftarlarının dahi protesto ettiği, ıslıkladığı, "Fenerbahçe - Vardar" maçlarının 'kahramanları' Mehmet Topal, Şener Özbayraklı ve Ozan Tufan, sergiledikleri futbolla adeta saç baş yoldurttu.

Bu üçlü Ukrayna'nın bulduğu bütün pozisyonlarda başroldeydi. Vardar maçlarındaki performanslarından dahi kötü oynayan bu üçlü, bugün mağlup olmamızın en büyük sebepleri oldular. 

Bu kadar kötü oynayan, performansı ve enerjisi düşük bu oyuncular nasıl olur da ilk onbirde başlar? Nasıl olur da milli takıma çağrılır?

Milli takımımız, yanlış kadrp tercihlerinden ötürü oyunun hiçbir bölümüne ağırlığını koyamadı. Ceza sahasına bizleri heyecanlandıracak bir top indiremedi. Kaleye 92. dakikaya kadar (sonradan giren Arda Turan'ın attığı şut) şut çekemedi. Orta alanda yan ve geri pas yapmak dışında hiçbir etkinliğimiz olmadı.

Akıllarda şimdi tek bir soru var. Lucescu'ya kim akıl veriyor?
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.