"Hayatımın en üzüntülü günüydü"

Lopetegui, Madrid ekibi ile yaptığı anlaşma nedeniyle İspanya Milli Takımı'ndaki görevine son verilmesinin hayatındaki en üzüntü verici gelişmelerden biri olduğunu belirtti.

"Hayatımın en üzüntülü günüydü"

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Real  Madrid'in yeni teknik direktörü Julen Lopetegui, Madrid ekibi ile yaptığı anlaşma  nedeniyle İspanya Milli Takımı'ndaki görevine son verilmesinin, hayatındaki en  üzüntü verici gelişmelerden biri olduğunu belirtti.
 
Real Madrid Başkanı Florentino Perez, Lopetegui ile beraber başkent  Madrid'de basın toplantısı düzenledi. Toplantıyı, Dünya Kupası'nın ardından  yapmak istediklerini söyleyen Perez, ancak İspanyol Futbol Federasyonunun  kendilerine habervermeden Real Madrid ile anlaştığı gerekçesiyle Lopetegui'yi  milli takım teknik direktörlüğünden aldığına atıfta bulunarak, "Bazı şartlar bizi  bu noktaya getirdi." dedi.
 
"Haklı çıkaracak herhangi bir argüman yok"
 
Lopetegui ile varılan anlaşmanın onun milli takıma karşı sadakatsizlik  yaptığı anlamına gelmediğini savunan Perez, "Anlaşmaya vardık ve şeffaf olmak,  herhangi bir spekülasyon ya da söylentiyi önlemek için bir kaç saat içinde Dünya  Kupası öncesi ilan etmeye karar verdik." değerlendirmesinde bulundu.
 
Perez, anlaşmanın İspanya Milli Takımı'nı etkileyeceği iddialarını  anlamanın güç olduğunu da söyleyerek, "Onları etkilemeyecekti. Lopetegui'nin  yarın İspanya Milli Takımı'nın kulübesinde olmamasını haklı çıkaracak herhangi  bir argüman yoktur." şeklinde konuştu.
 
"Annemin ölümünün ardından hayatımın en üzüntülü günüydü"
 
Lopetegui ise görevden dün alındığına atıfta bulunarak, gözyaşları  içinde "Dün, annemin ölümünün ardından hayatımın en üzüntülü günüydü. Bugün ise  hayatımın en mutlu günü. Bugün, duygusal bir gün. Bana gösterdiğiniz güven için  teşekkürler başkan, teşekkürler Real Madrid. Bu sorumluluktan dolayı çok  gururluyum." yorumunu yaptı.
 
Real Madrid'e ilk kez 18 yaşında geldiğini kaydeden Lopetegui, yaptığı  anlaşmayı savunarak, ilk söylediği kişinin kendisini görevden alan Federasyon  Başkanı Luis Rubiales olduğunu kaydetti.
 
Sadık biri olduğunu belirten Lopetegui, "Profesyonel ve dürüst bir  şekilde davrandım. Oyuncular öğrendiğinde tüm haftanın en iyi antremanını  yaptık." ifadesini kullandı.
 
Zidane'nın yerine geldi
 
İspanyol teknik adam Julen Lopetegui 3 sezon boyunca Real Madrid'i  yönetecek.
 
İki yıldır İspanya Milli Takımı'nın teknik direktörlüğünü yürüten 51  yaşındaki Lopetegui, Real Madrid ile yaptığı anlaşma gerekçesiyle 2018 FIFA Dünya  Kupası'na bir gün kala görevden alınmış, yerine Fernando Hierro getirilmişti.
 
Futbolculuk kariyerine 1985 yılında Castilla kulübünde başlayan  Lopetegui, aralarında Real Madrid, Las Palmas ve Barcelona'nın da olduğu  takımlarda forma giymiş, 2016'da da milli takımı çalıştırmaya başlamıştı.
 
Real Madrid'e üst üste 3 kez UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu  getiren Zinedine Zidane, geçen ay sürpriz bir basın toplantısı düzenleyerek Real  Madrid'i bıraktığını açıklamıştı.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.