Riekerink takımına sahip çıktı

Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink, Bursaspor maçı öncesi sarı kırmızılılarda yaşananlarla ilgili konuştu.

Riekerink takımına sahip çıktı

Sarı kırmızılıların Hollandalı teknik adamı, Selçuk İnan krizi ile ilgili olarak "Selçuk'la da çok iyi bir ilişkim var. Ona saygı duyuyorum" diye konuştu.

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

"Takım benden önce gelir"

"Her zaman takım benden daha önemli. Takım benden daha önce geliyor. Takım içerisinde bazen problemler olabilir. Biz bir aileyiz. Bu tip ufak tefek sıkıntılarla başa çıktığımızı düşünüyorum. Kesinlikle takımda otorite problemi olduğunu düşünmüyorum.İnancımda en ufak sapma yok. Bursa maçından şüphemiz yok. Sahamızda oynuyoruz ve galip geleceğimiz bir maç. Bence bireylere çok odaklanmamak lazım. Bir isme odaklanıyoruz"

Derbi yorumu
"Fenerbahçe maçına bakarsak takım olarak kötü oynadık. Kesinlikle isimlere takılmayın. Sadece Sneijder değil, takım olarak kötü bir görüntü vardı. Selçuk'la da çok iyi bir ilişkim var. Ona saygı duyuyorum. Selçuk'la ilgili bir şeyler oldu. Sordum ne olduğunu. Bana yapılanları kabul edebilirim ama benim oyuncularım üzerinden yapılan hikayeleri kabul edemem. Sabri yaptığı konuşmada kesinlikle kimseyi hedef almadı"

"Sneider'le taktik konuşmuyoruz..."
"Wesley'le beraber herhangi bir taktik ve oyuncu anlamında bir konuşmamız, taktik yapmamız söz konusu değildir. Benim burada yardım aldığım 2 isim var Ayhan hoca ve Orhan hoca. Onlarla taktik ve kadroyu tartışıyoruz. Bireylere dayanarak asılsız haberlerle oyuncularıma saldırmayın. Ben bu konuda kimseye kesinlikle izin vermeyeceğim. Eğer bir şey gerçekten oluyorsa o farklı. Ama olmayan şeylerden hikayeler üretilmesine izin veremem. 9 aydır buradayım, 9 aydır Galatasaray'da çalışıyorum hangi oyuncumun ofansif olarak katkı vereceğini biliyorum. Takımdan aldığım enerjiden söyleyebilirim ki, Bursa maçını bir rövanş olarak gören bir takım var"
 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.