Jan Olde Riekerink'ten Atatürk çıkışı!

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Atatürk için yazılan ' Sarı saçlım, mavi gözlüm' adlı şiirin sarı kırmızılı taraftarlar tarafından kendisi için söylendiğinin hatırlatılması üzerine, "Atatürk'ün Türk halkı için ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Ben, Galatasaray'ın oyuncusuyum, Atatürk ile mukayese edilemem" dedi.

Jan Olde Riekerink'ten Atatürk çıkışı!

Galatasaray Teknik Direktör Jan Olde Riekerink Gençlerbirliği maçı öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı ve şunları söyledi.

"Çok zorlu bir maç bizi bekliyor. Bu zamana kadar takımın gösterdiği performans ve sonuçtan memnunum. Ama kesinlikle çok üst düzey bir lig mücadelesi içindeyiz ve bu yeter diyemiyoruz. Son 3 senede 3 maçta da berabere kalmışız Gençlerbirliği'ne karşı. Bu sene kazanmak istiyoruz.

"DURAN TOPLARDAN DÖRT GOL YEDİK"

Basit goller yediğimiz doğru. Yediğimiz gollerin 4 tanesi duran toplardan geldi. Bugün duran top çalıştık defansımızı geliştirmeye çalışıyoruz. Duran toplardan gol yenildi diye defansı değiştirmek ne derece doğru. Takımı bir hata ile değiştirmek oyuncuda kendisine güvenilmediği izlenimi doğru. Sırf bu goller yendi diye kazanan takımı bozmak çok doğru olmaz diye düşünüyorum.

"SABRİ TAM BİR TAKIM OYUNCUSU"

Geçen seneye bakarsak Martin Linnes vardı sağ bekte; Norveç Milli Takımı oyuncusu. Bu sene Cavanda da katıldı. Çok iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Bazı taktiksel eksikleri var, bunları geliştirmeye çalışıyoruz antrenmanlarda. Sabri çok agresif ve verilen görevi yerine getiren bir oyuncu. Takıma inanılmaz bir bağımlılığı var. Tam bir takım oyuncusu. Antalya'ya karşı 450. maçını oynadı. Oyundan çıktığında takım arkadaşlarına desteğe devam etti. Sabri'den çok memnun olduğumu söylemeliyim.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.