Galatasaray Yönetiminden Ali Samiyen'e Ziyaret

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, yönetim kurulu üyeleri ve Sarı-kırmızılı kulübün bazı sporcuları, Ali Sami Yen'in Feriköy'deki kabrini ziyaret etti. .

Galatasaray Yönetiminden Ali Samiyen'e Ziyaret

Galatasaray kulübünün 111'inci kuruluş yıldönümü etkinliklerine bugün başlandı. Etkinlik kapsamında Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, İkinci Başkan Cengiz Özyalçın, Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin, Muhasip Üye İsmail Sarıkaya, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Galatasaraylı sporcular ve Sarı-kırmızılı camianın önemli isimleri Ali Sami Yen'in Feriköy'de bulunan kabrini ziyaret etti.

Ali Sami Yen'in kabrine çiçekler konulup, mezarı başında dualar okunurken, anma sonrası konuşan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek şunları söyledi
"Kurucumuz, bir numaralı üyemiz Ali Sami Yen Bey'i 111. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında mezarında ziyaret ettik. Yarın da kutlamaları yapacağız. Kendisinin karşısında saygıyla eğiliyoruz. Bize emanet ettiği 111 yıllık bu camiayı ileri taşımak bizim görevimiz. Dünya çapında bir kulüp haline getirmek için göreve geldik. Bunu başarmamızı sağlayan benden önceki 35 başkana da teşekkür ediyorum. Galatasaray Lisesi'nde edebiyat sınıfında mütevazı şekilde, 1905'te kurulan bu kulüp benden önceki 35 başkanın çabasıyla bir dünya markası haline geldi.
.

Sarı-kırmızılılar, Ali Sami Yen'in ardından, 'ın efsane başkanı 'nın kabrini de ziyaret etti. Başkan Özbek, burada dostluk mesajı verirken, Süleyman Seba Türk sporuna son derece büyük hizmetleri olmuş, dostluğun ve kardeşliğin gelişmesi için çalışmış bir insan. Ali Sami Yen Bey'i de, Süleyman Seba'yı da çok özlüyoruz. Bu iki büyük insanın anısına bugünkü futbol camiası olarak üzerimize düşen görev dostluk ve kardeşlik temelleri geliştirmek ve güçlendirmektir" ifadelerini kullandı..

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.