Galatasaray transfer bombasını patlattı!

Galatasaray futbol hayatını Çin'de sürdüren golcü oyuncu ile anlaşmaya vardı.

Galatasaray transfer bombasını patlattı!

Sarı Kırmızılılar, Jackson Martinez'in transferi konusunda kulübü ile bedelsiz kiralama konusunda anlaşma sağladı.

Hürriyet'in haberine göre; Şubat 2016'da Çin'in Evergrande Guangzhou Kulübü'ne tam 42 milyon euro bonservis bedeli karılığında transfer olan Jackson Martinez Aslan oluyor.

2 aydır Galatasaray'ın ilgilendiği Kolombiyalı golcünün transfer pazarlıoğı büyük ölçüde bitti. Şu anda Portekiz'de bulunan Martinez Galatasaray'ın teklifine 'evet' dedi, sağlık taraması için davet edildi.

1 YILLIĞINA KİRALANACAK
Yapılan görüşmelerde Çin kulübü Guangzhou da şartlarını sunup 1 yıllık kiralama formülüne onay verdi. Buna göre Martinez Galatasaray'a bedelsiz kiralanacak. Yıllık maliyeti 10,5 milyon euro olan yıldız golcüye 2017/2018 sezonu için Çin kulübü 6 milyon euro verecek.
Galatasaray ise 30 yaşındaki golcüye 4,5 milyon euro yıllık ücret ödeyecek. Bu transferde imzaların henüz atılmamasındaki neden ise Dursun Özbek... Yıldız golcüsünün son dönemde yaşadığı ağır sakatlık Dursun Özbek'i düşündürüyor. Özbek, ''Martinez çok iyi bir golcü ancak son dönemde önemli sakatlıklar yaşamış. Ya sakatlanırsa'' ifadesini kullanırken, 30 yaşındaki oyuncu tedavisininin tamamlandığını ve iyi olduğunu belirtip tüm testlere girebileceğini söyledi.

 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.