Galatasaray taraftarının Fatih Terim çılgınlığı

Galatasaray'da teknik direktör Jan Olde Riekerink'in yerine geçecek teknik direktör beklenirken, taraftarınn gönlünde yine Fatih Terim var. Webaslan.com'un düzenlediği anketin sonucu...

Galatasaray taraftarının Fatih Terim çılgınlığı

Galatasaray'da teknik direktör Jan Olde Riekerink'in sarı-kırmızılılardaki koltuğu sallanırken, gündeme birçok yeni isim geldi.

Adaylar arasında Hasan Şaş, Bülent Korkmaz, Tugay Kerimoğlu, Raşit Çetiner, Igor Tudor bulunurken, Galatasaray taraftarının internetteki buluşma noktası Webaslan, bir anket düzenledi.

Taraftara, "Galatasaray'da Jan Olde Riekerink'in yerine göreve hangi teknik direktör gelmeli?" şeklinde bir soru yöneltildi ve adaylar arasından Fatih Terim de yer aldı. Daha önce Galatasaray'ın teknik direktörlüğünü yapan ve milli takımın başında bulunan Terim'in hala Galatasaray taraftarının gönlünde olduğu ortaya çıktı.

Devam etmekte olan ankette 36 bin 961 oy kullanılırken, Fatih Terim bu oyların yüzde 58.5'ini (21 bin 621) aldı. Fatih Terim'i yüzde 25.6 (9 bin 451) ile Hasan Şaş takip etti. Raşit Çetiner ise yüzde 2.1 (772) oy alarak son sırada kendisine yer buldu.

İŞTE OYLAMA; ANKETE KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


Riekerink'in görevi kesinleşmeden önce, A Milli Takım'ın patronu Fatih Terim, Galatasaray'ın başına geçeği yönündeki dedikodulara şu şekilde yanıt vermişti.

"Galatasaray'da o kadar başarılı işler yaptım ki herhangi bir şeyi özlemem için bir sebep yok. 8 sene çalıştım 6 kez şampiyon oldum. Arada Süper kupalar aldım. Ben tamamen Milli takıma konsantreyim. Galatasaraylıların da buraya saygı duyacak kadar beni ve Galatasaray'ı sevdiklerinim biliyorum. Ben Galatasaray'ın yaşayan efsanelerinden biriyim. Divan üyesiyim, eski futbolcusuyum, tarihteki en önemli hocalarındanım. Bundan daha doğal ne olabilir. Bizi bazı şeyler acıtsa da incitse de camiamıza sırtımızı dönecek halimiz yok"

Galatasaray'la görüşebileceğinin sinyalini veren Terim, "Galatasaray başka bir şeydir. Bir şey olursa paylaşırız. Gerekirse de görüşürüm. Hiçbir sorun olmaz. Bundan medeni bir şey olmaz. Çıkar doğruları söyleriz ama şu anda benim için varsa yoksa Türkiye'dir. Bundan başka bir şey yok.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.