Galatasaray'dan Gözdağı

Transferinde uzun uğraşlar verilen Lassana Diarra'da Rus kulübü ile sıkıntılar yaşayan sarı kırmızılı takım son düzlükte Cheik Tiote kozunu sahaya sürdü.

Galatasaray'dan Gözdağı

Galatasaraylı yöneticilerin bir süredir görüşme halinde oldukları Fransız oyuncu Lassana Diarra konusunda yeni taktik geliştirdi. 

Sarı kırmızılı yetkililer devreye B planını soktu. 

Yaklaşık 2 hafta önce tekrar gündeme gelen Cheik Tiote ile tekrar temasa geçen yetkililer oyunucuyu İstanbul'a çağırdı. 

OYUNCU GELMEYE HAZIR
Newcastle United’dan ayrılacak olan Tiote ile pazarlık masasına oturacak Galatasaray, Diarra’ya gözdağı verecek. Sürecin hızlanmasını isteyen Cim Bom, Tiote kozuyla hem Diarra’yı, hem de taksitli ödeme planına sıcak bakmayan Lokomotiv Moskova’yı ikna etmeyi düşünüyor.

Fransız yıldız Diarra ile daha önce 3 yıllık sözleşme konusunda anlaşmaya varan Galatasaray, Lokomotiv Moskova’nın 10 milyon Euro’luk cezayı yarı yarıya indirmesiyle rahatlamıştı. Ancak Rus kulübü bu rakamı peşin istiyor. Galatasaray ise 3 yıllık bir ödeme planıyla 5 milyon Euro’yu verebileceğini söylüyor.

TRANSFERDE SON 3 GÜN
Tiote’yi İstanbul’a getirmeye hazırlanan yönetim, Diarra’yı köşeye sıkıştırmış durumda. Eğer Diarra, hafta başına kadar Lokomotiv Moskova’yla olan sorunu çözemezse, Galatasaray Tiote’yi renklerine bağlayacak. Kısacası 48 saat içinde Galatasaray’ın ön libero bölgesine yapacağı transfer belli olacak. 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.