Emre Çolak'tan Galatasaray'a şok

​Altyapısından yetiştiği Galatasaray ile sözleşmesi bittikten sonra La Liga takımlarından Deportivo'nun yolunu tutan Emre Çolak, sarı kırmızılılarda kalan parasını alamayınca hukuksal haklarını kullanma kararı aldı.

Emre Çolak'tan Galatasaray'a şok

Altyapısından yetiştiği Galatasaray'daki son sezonunda yıllık 1.5 milyon TL'ye oynayan Emre'ye, geçtiğimiz sezon alacaklarının büyük bir bölümü için senet veren Başkan Dursun Özbek yönetiminin, Deportivo'ya transfer olduktan sonra hiçbir ödeme yapmadığı ortaya çıktı.

Habertürk'ün haberine göre; Kendisi dışındaki futbolculara ödeme yapıldığını duyan 25 yaşındaki oyuncu ise uzun süre hak etmiş olduğu paranın kendisine ödenmesini bekledi ancak sonuç alamayınca menajerinin de önerisiyle senetleri avukatına vererek gerekli işlemlerin başlatılmasını istedi. Avukatı aracılığıyla icra yoluna başvuran başarılı orta sahanın, yaklaşık 1 milyon TL'yi bulan ücretini bu yolla aldığı ifade edildi.

Yönetim büyük bir şok yaşadı 
Sarı Kırmızılı yönetim bir yandan Deportivo'da oynadığı futbolla büyük bir çıkış yakalayarak Milli Takım'a kadar yükselen eski oyuncularınım bedavaya kaptırmış olmanın pişmanlığını yaşarken, diğer yandan da icra şokuyla sarsıldı. UEFA'nm Finansal Fair Play kurallarıyla zaten başı belada olan yönetim, icrayı duyunca eski oyuncusuna hemen ödeme yaptı.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.