Dursun Özbek'ten Ferudun Tankut'a sert cevap

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Kardemir Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut'un Igor Tudor transferinde yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Dursun Özbek'ten Ferudun Tankut'a sert cevap

Başkan Dursun Özbek, Kardemir Karabükspor’dan ayrılan ve sarı-kırmızılı takıma imza atan Teknik Direktör Igor Tudor için düzenlenen törende açıklamalarda bulundu.

Kardemir Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut’un “Galatasaray yönetimi ahlaki çöküş içinde” şeklindeki eleştirilerine yanıt veren Dursun Özbek “Kimsenin Galatasaray’a etik ve ahlak dersi vermeye haddi yok” dedi.

Savcıları ve Türkiye Futbol Federasyonu’nu da göreve çağıran Dursun Özbek, şu ifadeleri kullandı:

“Biz kulüp başkanları olarak büyük camiaları temsil ediyoruz. Her kulüp başkanı temsil ettiği camianın sorumluluğunu alır. Maalesef olayın nakledişi ve tartışma biçimi Galatasaray değerleri ile düşünüldüğü zaman, bizim bu üslupta bir diyaloğa girmemiz mümkün değil. Galatasaray Kulübü, Kardemir Karabükspor başkanının konuştuğu üslup ve cümlelerle yanıt veremez. Galatasaray camiasını dışarıda tutup yönetimi eleştirse de biz Galatasaray’ı temsil ediyoruz. Kullandığı ifadeleri şık bulmuyorum. Kimsenin Galatasaray’a etik ve ahlak dersi vermeye haddi yok. Tüm dünya bunu böyle bilsin. Kim olursa olsun kimse Galatasaray’a bu ifadeleri kullanamaz. Bu ifadeleri reddediyorum ve kullanan kişileri de kınıyorum. Savcılarımız ve Türkiye Futbol Federasyonu başkanı söylenenleri dikkatle dinlesin. İnsanları düşmanlığa sevk etmeye kimsenin hakkı yok. Toplumu birleştirici ifadeleri kullanmaya çok özen göstermemiz lazım.”

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.