Dursun Özbek konuştu: Riekerink gidecek mi?

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek konuştu: Riekerink gidecek mi?

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, imzalanan sponsorluk anlaşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı..

İşte Dursun Özbek'in sözleri...

''Gerçekten dün Galatasaray, çok öneml ibir fırsatı kaçırdı. Son derece üzgünüz. Herkes üzgün. Camia üzgün. Fakat, şunu iyi bilmek lazım ki lig maratonu, uzun bir yarıştır. Yaklaşık ortasında bir yerdeyiz, ortayı biraz geçtik. 1 hafta evvelki durum, 1 hafta sonra değişiyor. 3 puanlı lig sisteminde sonucun nasıl olacağını kestirmek çok güç. Bir de ligimiz özellikle yüksek bir seviyeye geldi. Her takım, her takımı yenebiliyor. Üzücü bir gündü ama bu üzüntüyü terk etmek lazım. Galatasaray, şampiyonluk yarışından kopmuş değildir. 1 hafta, 2 hafta önce kadar istiyorsak şimdi de o kadar istiyoruz. Hatalar olabilir. Her yarışmada hatalar zinciri vardır. Bu hiçbir zaman başarı isteğimizi köreltmez. Buradan bütün camiamıza seslenmek istiyorum, Galatasaray bugün şampiyonluğu daha fazla biliyor. Hatalarımız olursa, ders çıkarmayı bilmemiz lazım. Dünkü maçın etkisini, bugünden itibaren atmamız gerekiyor. Yarışımızı 1 tıl daha yukarı çıkarmak isteğindeyim. Yönetim kurulumuz da böyle düşünüyor. Galatasaray bir bütündür, yöneticisi, taraftarı, sporcusu ile bir bütündü. Bizim artık buna çok dikkat etmemiz lazım. Kaybedilmiş veya kazanılmış bir şey söz konusu değil. 1-2 hafta evvel farklı bir lig vardı, şu an farklı bir lig var. İsteğimizi zerre kadar azaltmadan, artırarak devam edeceğimizi düşünüyorum. Taraftarımızı, sporcularımız, camiamızı kenetlenmeye davet ediyorum. Tersini hiç düşünmüyorum, bu Galatasaray'ın ananelerine yakışmaz.''

Teknik direktör için görüşmeler oldu mu?

Bir defa yönetimimiz, 1 kişi üzerinde görüşmesi, tartışması olmadı. Yapılan haberler, yönetim dışında oluşturulmuştur. Bir tek amacımız var, Galatasaray'ın başarısı ve bu yılki şampiyonluğu. 3 puanlı ligde sonucun nasıl olacağını kestirmek güç. 1 hafta önceki durumla bugün arasında hiçbir fark yok puan durumu açısından. Yönetim ve takım olarak herhangi bir türbülansa girmeyeceğiz. Dün büyük bir şanstı, şampiyonluk yolunda bir basamak daha yukarı çıkmış olurduk. Spor tarihi açısından bu tip olaylar çok fazladır. Yönetim olarak şunun peşindeyiz, bu şampiyonluk ipini göğüslemek için ne yapmamız gerektiği konusunda hatalarımız varsa elbette ders çıkarırız. Hiçbir zaman yılgınlığa, ümitsizliğe düşmemek lazım. Telaffuz edilen isimler bizim dışımızdadır.

Taraftarımızı yok saymıyoruz. Amacımız onları mutlu etmek, iyi futbol seyrettirmek ve şampiyonluklar hediye etmektir. Başarı konusunda çıtamızı 1 kat daha yukarı çıkaracağız.

Riekerink ile devam edecek mi?

Maçın üstünden kaç saat geçti? Hepimizin odaklandığı tek şey Galatasaray şampiyonluğu. Bundan vazgeçmiş değiliz. Yarın yönetim kurulumuz var. Yanlışlarımız varsa ders almayı biliriz. Tek amacımız var, buraya izlemeye gelen taraftarları mutlu etmek. Yönetim üzerine düşeni yapmıştır, yapmak da görevidir. Bu periyotlarda dikkatli olmalıyız. Taraftarlarımızı hiçbir zaman ümitsizliğe sevketmek istemiyorum. Onlarla birlikteyken çok kuvvetliyiz biz.

Futbol takımına yönelik radikal tedbirler olacak mı?

Dünkü maçtan bir ders çıkaracağız, bu kesin. Bunu yaparken Galatasaray'ın başarısını etkileyecek bir karar içerisinde olmayız. Yönetimin sorumluluğu kadar, sporcunun, camianın, taraftarın da sorumluluğu da var. Kenetlenirsek başarılı oluruz.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.