Türkiye 2024'e aday oldu

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, 2024'te düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası'na adaylık başvurusu yapıldığını açıkladı.

Türkiye 2024'e aday oldu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) Başkanı Yıldırım Demirören’in katılacağı 2024 Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği adaylık bilgilendirme toplantısı yapıldı.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in açıklamaları:
“Türkiye 32’ye varan stat projesiyle tek örnek ülke. 1 oyla kaybettik geçen sefer. Adaylığımızın hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye olarak 2 Mart’ta Euro 2024 için başvurumuzu yapacağız.”

Akif Çağatay Kılıç ise şu konuşmayı yaptı;
“TFF Başkanımızla bu konuyu görüşüyoruz. İstişareler yapıyoruz. Siyasi iktidarın desteğini almış olarak bu yola çıkıyoruz. İnşallah bu sonuç ülkemiz için hayır olur. Bölgemize bereket getirir. Federasyonumuz gidecekler ve UEFA’ya başvuru yapacaklar. Bundan sonra süreç işleyecek. Şu anda Türkiye’de inşa edilen ve yapılan stadyumlara denk sayı olarak ABD var. Avrupa’da bir numarayız. Alt yapı açısında nereden nereye geldiğimizin bir göstergesi bu. İnşallah adaylığımızın olumlu bir şekilde sonuçlanmasıyla alacağımız merafe çok farklı olacak.”

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.