Terim: "Bu kadarını beklemiyorduk"

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 2-2 biten Ukrayna maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Terim: "Bu kadarını beklemiyorduk"


Tecrübeli teknik adam Ukrayna karşılaşmasında şu değerlendirmelerde bulundu;

"VERİLEN, VERİLMEYEN..."
"Başlangıcımız iyi olmadı ama ne kadar olaylardan sıyrılmaya da çalışsak demek ki etkilendirler maç öncesi olaylardan. Bu onu gösteriyor. Çok kötü bir oyun, başka bir izah tarzı yok. Ben ve arkadaşlarım tüm oyuncuları bu olaylardan arındırmak istesek de etkileniyorlar. Konya seyircisine teşekkür ediyorum, bizi ikinci yarı oyunda tuttu. Bizi kendimize getirdi. 2-0'dan 2-2'yi bulduk, 3-2'yi hatta 4-2'yi bulabilirdik. Verilen, verilmeyen penaltılar git geli çok olan bir maç oldu."

"BU KADARINI BEKLEMİYORDUK"
"Bu derece kötü bir başlangıç beklemiyorduk ilk 45 dakikada. Birkaç oyuncumuzun baya etkilendiği görünüyor. Devre arası değişiklik imkanı daha rahat olur diye düşündüm. Mümkün olsa daha zamanında daha doğru kullanabilsek kulübeyi daha faydalı olur ama ikinci yarı giren arkadaşlarımız da iyi koştu, iyi mücadele etti."

"OLAYLARDAN ETKİLENİYORLAR"
"Görünen o, maalesef biz uzak tutmaya çalışıyoruz olaylardan ama olmuyor demek ki. Hakan (Çalhanoğlu) bizim etkin oyuncularımızdan bir tanesi. Belki Türkiye standartlarının üzerinde koşuyoruz ama rakipten daha az koşuyoruz. Yani biz etkilendiklerini düşünüyoruz, böyle bir teşhis koyduk. Bir kısmının yüzünde o ifadeyi görüyorsunuz. Gençler bazen kaldıramadıkları oluyor. 50 bine yakın seyirci ile çok moralli bir ortamda böyle bir oyun çıkıyorsa başka sebepler aramak lazım. Futbol dışı olayların milli takıma yansımaması lazım ancak öyle olmuyor."

"GERİ DÖNÜŞ ÖNEMLİ"
"Çok maç var. Bunu söylemek zorundayım, 8 maçımız var. Nereye ne gidiyor? Çok şey değişir. Biz İzlanda ile oynadıktan sonra 2 önemli deplasmanı oynamış oluyoruz. Ama bizim grupta herkesi gidip her yerde birilerini yenebilir. Neyin ne olacağı belli olmayan ekipler. Kaybetmemek önemli ama kazanamamak üzücü. Ancak bugünkü tek tesellimiz bazı gençlerimizin bizi çok mutlu etmesi. Diğeri Türk takımının 2-0'dan sonraki isyanı, geri dönüşü bizim adımıza sevindiricidir. Savaşacaklar ve ortaya savaşan bir takım çıkacak."

 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.