İmparator Konuştu " İster Alırım İster Almam... "

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, yarınki Ukrayna karşılaşması öncesi bir basın toplantısı düzenledi. Gündemdeki konulara da yanıt veren Terim, " İstediğimi alırım, istemediğimi almam. Bu benim tasarrufum. " ifadelerini kullandı.

İmparator Konuştu " İster Alırım İster Almam... "

Terim, özellikle son bir kaç gündür konuşulan kadro, prim ve tazminat konularına değinirken, bu olaylarla ilgili soru almayacağını ifade etti. Terim tercihleri konusunda da "İster alırım, ister almam bu beni tasarrufum" diyere tavrını net bir şekilde ortaya koydu.


"Buradaki emekçiler şu an söylediklerime alınmasınlar. Milli maç öncesi servis edilen, duyumla, yalanla ağzıma geleni söylememi istiyorsunuz. Ama beklentileri karşılayamayacağım. Planların bir parçası olmayacağım ve görevimin gerektirdiği gibi sağduyu ve sakinliği sürdürmeye çalışacağım. Son zamanlarda milli takım kadrosuna aldığım, almadığım oyuncularla ilgili haksızca ve karalayıcı ifadelerden üzüntü duydum. Ortaya atılan çirkin ithamlarla tek tek mücadele edeceğimden hiç şüpheniz olmasın. Ben gerekeni kendi açımdan söylemişken meselenin şahsi olmadığını dile getirmiştim. Bedelini ödemeyi göze almıştım. Sağduyu ve aklı selimden uzak karşıma çıkanlara, beni planlarının önünde görenlere, kendimi ve oyuncularımı yedirmem. Kadroya aldığım ya da almadığım oyuncularımın hakkını yedirmem. Bu sürecin sadece kişisel olmadığını, teknik adam kararı olduğunu, önümüzdeki günlerde daha net göreceğimizi düşünüyorum. Oyuncularım yapacakları mücadeleyle hem stat hem de ekran karşısındaki seyircilere milli duyguyu aktaracaktır. Sizin benden beklentiniz olduğunu gibi benim de sizden beklentilerim oluyor. Eleştirisini arkasında duranlar, tercih ve kararlarıma katılmasa da, kalbini kırdıklarımın başımın üstünde yeri var." 

Caner ile ile ilgili de konuşan Terim ; "Kimseyle şahsi meselem olmaz. Prim meselesi değil dedim getirdiniz prim meselesi diye önüme koydunuz. Değil... Caner'in Hasan Ali'nin sakatlığından sonrası alınmasıyla ilgili Caner'le konuştum. Hasan Ali olsa almayabilirdim de.  Oyuncuları ister alırım, ister almam. Benim kararım ve tasarrufum..." ifadelerini kullandı.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.