Hakan Çalhanoğlu o anları anlattı!

Ukrayna maçının son saniyelerinde kazanılan serbest vuruşu, ricası üzerine Emre Mor'a bırakan Hakan Çalhanoğlu o dakikaları bu sözlerle anlattı

Hakan Çalhanoğlu o anları anlattı!

2-2 sona eren Ukrayna maçının en kritik anlarıydı...
 
84. dakikada Emre Mor, rakip tarafından düşürüldü ve tehlikeli bir noktadan serbest vuruş kazandık. Skoru 3-2'ye getirecek önemli bir fırsattı.
 
Bundesliga'nın tarihine geçen en önemli frikikçilerden Hakan Çalhanoğlu topun başına geçecekti ancak Emre Mor bu vuruşu kullanmak istedi. Emre'nin o sırada televizyonlara yansıyan saf ve hatta çocuksu ricası izleyenleri oldukça etkiledi. Sonrasında genç oyuncunun vuruşu auta gitti.
 
İşte o anların perde arkasını Hakan Çalhanoğlu böyle anlattı:
 
"AĞABEY İZİN VER" DEYİNCE...
 
"Emre Mor, faulü aldı. Ona yapılan bir fauldü. Geldi yanıma ve "Hakan ağabey, lütfen ben vurabilir miyim? Kendimi çok iyi hissediyorum. İzin ver ben atayım' dedi. Ben de düşündüm, sağ taraf ve sol ayak. Belki güzel çevirir. 'Tamam' dedim ve Emre'yi kırmak istemedim. İyi niyetten ona bıraktım. Belki kendisini iyi hissettiği için atar golü ve güzel bir vuruş yapar dedim. Ama ondan sonra iş bana döndü. Soyunma odasında, 'Neden sen atmadın' diye herkes bana kızdı. Ama olsun. O da daha genç. Ona da şans vermek istedim. Olmadı. İnşallah bir dahaki maçta daha farklı şeyler olur."
 
Hürriyet

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.