Fatih Terim, Yıldırım Demirören'e Rapor Verecek

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in Arda Turan'ı aday kadroya dahil etmemesi ülke gündeminde ilk sıralarda yer alırken konuyla alakalı gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Fatih Terim, Yıldırım Demirören'e Rapor Verecek

Fatih Terim'in İspanyol devi Barcelona'nın yıldız futbolcusu Arda Turan'ı aday kadroya dahil etmemesi yine ülke gündemini meşgul ederken tecrübeli teknik adamın 2013 de TFF ile yaptığı 5+2 yıllık sözleşmesindeki bir detay dikkat çekti. 

Sporx'in haberine göre, Arda'nın milli takıma alınmamasıyla ilgili bu kez de kamuoyunda "Acaba TFF başkanı Yıldırım Demirören ve yönetimi bu işe ne diyor. Acaba kamuoyunun bilmediği gerekçeleri Demirören ve yönetimi biliyor mu ?" soruları sorulmaya başlanırken Terim'in sözleşmesinin 4. maddesine göre tecrübeli teknik adamın düzenli olarak TFF başkanı ve yönetimine rapor verme zorunluluğunun bulunduğu ortaya çıktı. 

Sözleşmede yer alan"Türkiye Futbol Direktörünün görev ve yükümlülükleri" başlıklı maddede "Türkiye Futbol Direktörü federasyon başkanı ve federasyon yönetim kuruluna düzenli olarak rapor vermek zorundadır" demesinin ardından bu kez gözler Arda Turan konusunda Terim'in verdiği veya vedeceği rapora çevrildi. 

Acaba Fatih Terim Rusya ve Hırvatistan maçı aday kadrosuna almadığı Arda Turan, Burak Yılmaz, Selçuk İnan, Gökhan Gönül ve Caner Erkin gibi yıldızların kadro dışı kalmaları konusunda Demirören ve yönetim kuruluna gerekçe olarak ne dedi. Nasıl bir rapor verdi. Terim acaba Ukrayna ve İzlanda maçı kadrosuna almadığı ve sürpriz bir şekilde aldığı oyuncular konusunda bu kez TFF başkanı ve yönetimine nasıl bir rapor verecek.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.