"Cristiano Ronaldo'yu Juventus'a gelmeye ikna etmiştim"

Juventus eski Sportif Direktörü Gianni Di Marzio, 2003'te Cristiano Ronaldo'yu transfer etmek üzere olduklarını ancak Marcelo Salas'ın gitmek istememesinin bu transferi yatırdığını açıkladı.

"Cristiano Ronaldo'yu Juventus'a gelmeye ikna etmiştim"

Juventus'un eski sportif direktörü Gianni Di Marzio, Cristiano Ronaldo transferinin Marcelo Salas yüzünden gerçekleşmediğini açıkladı.

Sporting Lisbon'daki son sezonunda Cristiano Ronaldo'yu adım adım takip ettiklerini ve transfer kararı aldıklarını belirten Di Marzio, Portekizli süperstarın da bu teklifi kabul ettiğini belirtti.

İspanyol haber ajansı EFE'ye konuşan Di Marzio, "Ronaldo, daha 18'indeydi. Kulübümü aradım ve dünyanın Maradona'dan sonra gelen en iyi oyuncusunu bulduğumu söyledim. Cristiano için 2002'de görüşmneler yaptım. Sporting, Salas'ı istedi, biz de takasta vermeyi kabul ettik. Her şey tamamdı ama Salas kabul etmedi." dedi.

Transferin önündeki engelin birkaç milyon euro olduğunu söyleyen Di Marzio, "Salas, Torino'dan bir türlü ayrılmak istemedi. Ronaldo'nun menajeri Jorge Mendes de bu hikayeyi çok çok iyi hatırlar." diyerek sözlerini noktaladı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.