Berkay Özcan milli takımı reddetti!

Ümit Milli Futbol Takımı'nın, Malta ve Belçika ile oynayacağı 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Grup Eleme maçlarının aday kadrosuna davet edilen Berkay Özcan, ay-yıldızlı ekibin kampına katılmadı.

Berkay Özcan milli takımı reddetti!

Almanya 1. Futbol Ligi (Bundesliga) ekiplerinden Stuttgart'ta forma giyen Berkay, Türkiye Futbol Federasyonunun resmi internet sitesinden duyurduğu aday kadroda adı olmasına rağmen bu kampa katılmayacağını yetkililere iletti.

Konuyla ilgili Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde açıklamada bulunan Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Ercan, şu ifadeleri kullandı:

Tarafımızdan yapılması gereken tüm prosedürleri yerine getirdik. Biz gerekli şeyleri yaptık, oyuncu kampa gelmedi. Biz davet ediyoruz, kulübüne de yazı gönderiyoruz. Ondan sonrası oyuncunun verdiği karar.

Az oynadığı için gelmemiş
Berkay'ın daha önceki maçlarda yeterli şansı bulamadığı için daveti kabul etmediği yönünde bilgiler aldıklarını açıklayan Ercan, şöyle konuştu:
Berkay, bizim devamlı milli takımlara çağırdığımız bir oyuncu. Stuttgart'ta kadroya girmediği dönemde de biz onu milli takıma çağırıyorduk. Bu, ona ne kadar değer verdiğimizi de gösteriyor. Berkay'ın daha önceki milli maçlarda az oynadığı için şu an kampa katılmadığını duyuyoruz ama o günkü şartlarda hazır olmadığını düşündüğümüz için onu oynatmadık. Berkay'ın bunu yanlış anladığını düşünüyoruz. Daha çok oynayan futbolcuları tercih ediyoruz. Aslında olay bundan ibaret. Oyuncuya karşı kesinlikle bir tavrımız yok, olamaz.

"Kapımız ona her zaman açık"
Ercan, Berkay'ın kendileri için değerli bir oyuncu olduğunun altını çizerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

Berkay'a kızgınlığımız ya da kırgınlığımız yok. Sonuçta burası milli takım. İyi olduğu her zaman kapımız ona açık. Onun da milli formaya uzun yıllar hizmet edeceğine inancımız tam.

Dünya Kupası kazanmak istediğini söylemişti

Berkay Özcan, geçen ay verdiği röportajda, en büyük hedefinin Türk Milli Takımı ile Dünya Kupası'nı kazanmak olduğunu söylemişti.
Almanya 19 Yaş Altı Milli Takımı'ndan gelen teklifi reddettiğini açıklayan Berkay, şöyle konuşmuştu:

Almanya için de oynayabilirdim. Ailemle 'Almanya mı, Türkiye mi?' diye konuştuk. Onlara, 'Türkiye için oynamak, vatanıma, milletime katkı sağlamak istiyorum.' dedim. Almanya Dünya Kupası'nı kazanmış, Türkiye ise kazanamamış. Hedefim Türk Milli Takımı ile Dünya Kupası'nı kazanmak, o takımın içinde yer almak. İnşallah bunu başarabilirim. Şu an bu hedef çok uzak geliyor olabilir ama futbolda her şey çok hızlı gelişiyor.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.