Valbuena için flaş teklif...

Fenerbahçe'de sezonun özellikle teknik heyet tarafından en çok tartışılan ismi haline gelen Valbuena için ABD'den Fenerbahçe Kulübü'ne resmi bir teklif geldi

Valbuena için flaş teklif...

Transfer döneminin 1 Mayıs'ta sona ereceği Major League Soccer (ABD Ulusal Ligi) takımlarından Toronto, menajerler aracılığıyla Fenerbahçeli yöneticiler ile temasa geçti. 
 
MLS ligi ekiplerinden Toronto, Valbuena için Fenerbahçe'ye yolladığı haberde Fransız yıldız için fiyat sordu. Fenerbahçeli kurmaylar da bu teklife hem oyuncunun yaşı hem de mevcut sisteme uymaması sebebiyle sıcak baktı ve Toronto ile görüşmelere başladı. Bu gelişmenin üzerine Toronto ilk resmi teklifini Fenerbahçe'ye iletti ancak şimdilik bir cevap alamadı. 
 
Fenerbahçe'nin sezon başından 1.5 milyon Euro'ya kadrosuna kattığı Valbuena için MLS'de mücadele eden Kanada ekibine rakam bildirmeyen Fenerbahçe, şampiyonluk yarışı verdiği için teklife cevap olarak sezon sonunu işaret etti. 
 
Fakat MLS'de 1 Mayıs'ta bitecek transfer dönemi sebebiyle Toronto'nun bu transferi bir an önce bitirmek istediği ve Süper Lig'deki sezon sonuna kadar bekleme kararı alınırsa başka isimlere yönleneceği haberin detaylarında yer alan en önemli bilgi oldu.
 
Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışından 1 Mayıs'tan önce matematiksel olarak kopması durumunda ise bu satış için izin verilecek ve Torontolu yetkililer İstanbul'a davet edilecek. 
 
Fenerbahçe'nin Fransız yıldızı Valbuena'ya devre arasında Çin Süper Ligi ekiplerinden de teklif gelmiş fakat Aykut Kocaman bu tekliflerin değerlendirmeye alınmamasını yönetim kanadından talep etmişti.
 
Aykut Kocaman'ın bu isteği üzerine gelen tekliflerin miktarı yüksek olsa dahi hepsi geri çevrilmiş ve Valbuena'nın takımda kalması sağlanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.