Sow: "Beşiktaş beni istedi..."

Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Moussa Sow'un özel röportajının ikinci bölümü yayınlandı.

Sow: "Beşiktaş beni istedi..."

Moussa Sow'un Habertürk Gazetesi'nden Ahmet Selim Kul'a verdiği röportajın ikinci bölümü yayınlandı.

İşte Sow'un o özel röportajı;

"Fenerbahçe'de kalsaydım bir şeyleri değiştirebilir miydim? Bunu söylemek zor, bunu bilmiyorum tabii ki. Bir şeyler vermeye çalışırdım mutlaka ama şampiyon olup olamayacağımızı sadece Allah bilir. Geçen sene iyi transferler, iyi bir takım vardı."

"Şampiyonluğun kaçması, kupanın kaçması bu yüzden üzücü. Taraftarlar gerçekten çok büyük üzüntü yaşadı. Bu da normal, çünkü 2013-2014 sezonundan beri şampiyon olamadık. Özledik artık şampiyonluğu. Bu sezon kötü başladık ama o kaybettiğimiz puanları tamamlayacağımızı düşünüyorum."

"Takımımız gerçekten 2013- 2014'ten sonra çok değişti. O sezonun ardından tekrar şampiyon olmak için elimizden gelenin en iyisini yaptık. O zamanki kadromuzdan daha genç bir kadromuz var şimdi. Şu anda iyi bir ekip olduğumuzu düşünüyorum ve genç oyuncularla tecrübelerimizi birleştirerek yeniden şampiyon olmak istiyoruz."

AİLEME DÖNDÜM'
"Burada olmak öncelikle çok büyük keyif. Al-Ahli'de de oynamış olmama, Dubai'ye gitmiş olmama rağmen benim aklımda her zaman Fenerbahçe vardı. Çünkü burası çok büyük bir kulüp. Çok mutluyum buraya gelmiş, aileme dönmüş olmaktan dolayı.

Aileden kastım hem taraftarlar, hem bu kulübün yöneticileri, hem tesislerde çalışanlar, hem de oyuncu arkadaşlarım... Burada gerçekten hepsi beni ailemin yanındaymışım gibi hissettirdiler. Bu yüzden çok mutluyum."

"ADVOCAAT DİK BİR HOCA"
"Dick Advocaat çok iyi bir hoca. Tarzını belli eden, dik bir hoca. Her antrenmanda tamamen konsantre olmanızı ve her şeyi vermenizi istiyor. Yaşı tabii ki biraz ilerlemiş ama hiçbir şeyi unutmayan bir hoca. Buna gerçekten emin olabilirsiniz. Bu beni biraz şaşırtan da bir durum."

"Fenerbahçe'den ayrılmadan önce de o, aslında benle çalışmak istiyordu. Beni Sunderland'e götürmek istiyordu. Ama ben bu teklifi reddetmiştim. Bugün burada Fenerbahçe'de buluştuk ve ben çok memnunum. Aramızda bu konuyla ilgili bir şakalaşma olmadı ama Fenerbahçe'ye geri döndüğümde bana ilk söylediği şey, 'Hatırladın mı ben sana teklif yapmıştım, sen de gelmemiştin' oldu. Ama şu an tekrar buluşmamız gerçekten güzel oldu."

"BEŞİKTAŞ BENİ İSTEDİ AMA..."
"Her şeyden önce Fenerbahçe'nin kalbimde çok büyük bir yeri var. Al-Ahli'den ayrılmaya karar verdim çünkü özlediğim bir şeyler vardı. Ambiyans, stat... Bazı İngiliz kulüpleri ve başka takımlar da vardı benle ilgilenen.Beşiktaş da bu takımlar arasındaydı. Ama o kulüplere tüm saygımla söylüyorum; kalbimde Fenerbahçe vardı ve gitmem gereken kulübün Fenerbahçe olduğunu düşündüm"

"CUMHURBASKANI BENi KALPTEN ETKiLEDi"
"Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan beni birçok kez kahvaltıya, akşam yemeğine davet etti. Gerçekten çok mutlu oldum onun bu davetlerinden. Fenerbahçe'den ayrıldığım gün de beni aradı. Gerçekten beni etkileyen, bana çok dokunan bir hareket oldu bu. Çünkü ülkenin Cumhurbaşkanı'ndan geliyor bu arama."

Bunu ilk defa söylüyorum. Fenerbahçe Stadı'ndan ayrıldığımda, ayrılmak için yola çıkmaya yakınken, arabadayken beni aramıştı. Kalpten etkiledi beni bu telefon. Türkiye'de olan tüm gelişmeleri takip ettim burada yokken. Herkesin güzel bir hayat sürmesini ve her yerde barış olmasını isteyen insanlarız sonuçta. Tek dileğimiz Türkiye gibi güzel bir ülkede kötü olayların artık yaşanmaması."

"YÜREĞİM YANDI"
"Başkanımız Aziz Yıldırım gerçekten çok sevdiğim bir insan. Çok şey borçluyuz ona. Aynı zamanda çok iyi bir insan olduğunu düşünüyorum. Birebir ilişkilerimiz de çok iyi. 18-19 senedir bu kulübün başkanı. Bu yüzden kuvvetli bir başkan olarak görüyorum. Hep kulüpte. Fenerbahçe için çok çalışıyor."

"O DÖNEMDE EGO YOKTU"
"Öncelikle 2013-2014 sezonu gerçekten çok güzel bir sezondu. Ego yoktu. Bu çok önemli. Çünkü bazen Emenike oynamıyordu, Moussa oynamıyordu, Webo oynamıyordu ama Ersun Hoca'nın bir seçim yapması ve bazı oyuncuları dışarıda bırakması gerekiyordu; giren oyuncu da mutlaka fark yaratıyordu."

"Şu anda Fernandao ve Van Persie burada. Onlarla çok fazla oynama şansı bulamadım, o yüzden onları çok fazla tanıyorum diyemem. Ama onların kalitesiyle ilgili hiç kimsenin şüphesi yok. Fernandao Bursaspor'da çok gol attı, geçen yıl ise Robin de aynı şekilde. Bu sene de aynı şeyi yapmayı umuyoruz, diliyoruz."

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.