Kocaman neden Hasan Ali'yi oynattı?

Teknik Direktör Kocaman fiziksel kapasitesi ve dayanaklılığı en yüksek isim olan Hasan Ali’ye, Trabzonspor orta sahasını ve Burak’ı durdurmak için şans verdi.

Kocaman neden Hasan Ali'yi oynattı?

Teknik Direktör Aykut Kocaman, Trabzonsporkarşısında sürpriz bir kadro ile sahaya çıktı. Sakat oyuncuların yokluğunda savunma, orta saha ve hücum hattı neredeyse tamamen değişti.
 
Kocaman’ın kadroyla ilgili aldığı kararlar içinde en büyük sürpriz ise Hasan Ali’nin orta sahada oynaması oldu. Sol bek pozisyonu dışında oynamayan tecrübeli futbolcunun bu bölgede yer alması büyük şaşkınlık yarattı. Kocaman, bu kararı verirken güçlü ve dayanıklı bir orta saha yapısı üzerinde durdu.
 
Hasan Ali, takımdaki fiziksel kapasitesi ve dayanıklılığı en yüksek isimlerin başında geliyor. Birçok testte bu açıdan zirvede yer alan futbolcunun pozisyon bilgisi ve taktik disipline uyması da önemli bir avantaj sağladı.
 
Aykut Kocaman, Souza’nın yanında Hasan Ali’ye şans vererek Trabzonspor orta sahasını durdurma ve dahası Burak Yılmaz’ın topla buluşmasını engellemeyi amaçladı. Kocaman’ın bu planı ilk yarıda kusursuz olarak işledi. Burak Yılmaz bir kez bile ceza sahasına topla giremezken Trabzonspor tek organize atak oluşturamadı.
 
Kocaman, Valbuena hamlesini 65-70 arası yapmayı planlıyordu. Ancak kaptırılan top ve devamında yenen gol tüm planları bozdu. Bu nedenle değişiklikleri erken yaptı.
 
(Milliyet)

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.