Kocaman'dan flaş Ozan ve RvP cevabı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, kampa götürülmeyen Robin Van Persie ve Ozan Tufan ile flaş açıklamalarda bulundu.

Kocaman'dan flaş Ozan ve RvP cevabı

Kocaman, kampa götürülmeyen Robin Van Persie ve Ozan Tufan hakkında;"Robin van Persie ile bir yol ayrımında olduğumuz gözüküyordu. Artık bunun olma ihtimali çok daha yüksek" diyen Kocaman, Ozan Tufan'ı neden kadroya almadığını da açıkladı. Deneyimli çalıştırıcı, "Oyun anlamında Ozan'dan daha fazla faydalanma ihtimalim yok. Bu yüzden İstanbul'da bıraktım" diye konuştu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, düzenlediği basın toplantısında kamp kadrosuna dahil etmediği Hollandalı yıldız Robin Van Persie ve Ozan Tufan'ın durumlarına açıklık getirdi.

"Van Persie ile ayrılık ihtimali yüksek"
Kocaman, Hollandalı yıldız ile ilgili olarak, "Van Persie ile ilgili konuşmak fayda sağlamaz. Robin van Persie ile bir yol ayrımında olduğumuz gözüküyordu. Artık bunun olma ihtimali çok daha yüksek gözüküyor" ifadelerini kullandı.

"Benim takımı götürmek istediğim yerle Ozan'ın kafasındaki arasında fark var"

Deneyimli çalıştırıcı, Ozan Tufan konusunda verdiği kararın gerekçelerini de sıraladı.

Ozan Tufan'a daha doğru ve çabuk karar alabilmesi için zaman verdiğini ve bu sebeple milli oyuncuyu kamp kadrosuna dahil etmediğini kaydeden Kocaman, şunları söyledi:

"Oyun anlamında Ozan'dan daha fazla faydalanma ihtimalim yok. Bu yüzden İstanbul'da bıraktım. 'Disiplin ile ilgili saygısızlık olursa bu göğüsleyeceğim bir şey olamaz. Benim takımı götürmek istediğim yer ile Ozan'ın kafasındaki arasında fark vardı...Ozan Tufan konusunda ikili görüşmesinde özel konuşmalar var. Herkesi ilgilendiren tarafı ise; ikinci devrede takımı götürmek istediğim yerde Ozan'dan beklentim yok. Kötülemiyorum, karalamıyorum, önüne kesme yok....Benim insani ve mesleki yapım insan harcamaya yönelik değil. Ben hep nasıl daha faydalı olabiliriz diye düşünürüm. Tabii istemeden hatalar yapmışımdır."

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.