Kocaman: "Çok yetenekli oyuncular"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Cagliari maçı sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Kocaman: "Çok yetenekli oyuncular"

Kocaman, Cagliari maçı sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalar yaparken, transfer edilmesi gereken bölgelerin net bir şekilde görüldüğünü söyledi.

Daha fazla pozisyon yakalamaları gerektiğini söyleyen tecrübeli teknik adam genç oyuncuları da övdü.

Cagliari maçını değerlendiren Aykut Kocaman, "Daha çok pozisyon yakalamalıyız. Bu da oynaya oynaya olacak. Oyuncular düzene ve birbirlerine alıştıkları zaman bunu daha çok yapacaklar. Oyuncular irade gösterdikleri zaman istediklerimizi elde edeceğiz." dedi. 

"2 TANE STOPER VAR"
Yeni transferler ve gelecek isimler için d1e konuşan Aykut Kocaman, "Takviyeler derken, bugünkü maçtan anlaşıldığı gibi iki tane ana stoperin yanında orta saha oynattık. Gereklilik oldu. Takımda Ana stoper olarak iki oyuncu var. Oyuncu çoğaltmak için yapıyoruz. Oyun içinde değişiklikler yapıyoruz. Vardar'ı geçersek, Avrupa'da en az 6 maç daha oynayacağız. Bu maçlar çok yardımcı oluyor. Şu anda takımdaki beklentiler ve eksikler net gözüküyor. Bir taraftan bunu çözmeye çalışırken takımın bütünüyle verimliliğini artırmaya çalışıyoruz. Son derece ciddi ve gayretli bir şekilde yapmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı. 

"GENÇLER KADROYU ZORLAYACAK"
Takımdaki genç oyuncuları da değerlendiren aykut Kocaman, "Bu seferki gelişim benim için de Fenerbahçe için de büyük şans. Hem Oğuz hem Samet hem Elif son derece yetenekli oyuncular. Genç oyuncu kontenjanı gibi düşünmemek gerekiyor. Kadroyu zorlayacak oyuncular. Soldurmadan zamanı da geçirmeden onları bir şekilde takıma kazandırmak enm büyük amacım. İki şeye daha ihtiyaç var. Kendileri bu çabayı göstermeli; çalışmalılar. Onlar bu serüvene girerken, Fenerbahçe taraftarların bunların hata yapabileceklerini de kabul etmeleri gerekir. Çok yetenekli oyuncular." sözleriyle genç oyunculara inancını dile getirdi. 
 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.