Josef sezon öncesi iddialı konuştu

Fenerbahçe'nin başarılı orta saha oyuncusu Josef de Souza, yeni sezon öncesi iddialı açıklamalarda bulundu.

Josef sezon öncesi iddialı konuştu

Ligde hedeflerinin kesinlikle şampiyonluk olduğunu söyleyen Brezilyalı oyuncu, Avrupa için de "Ora da da çıkabildiğimiz en yükseğe çıkmak istiyoruz. Neden olmasın, belki orada da şampiyonluk olabilir” dedi.

"HOCAMIZ ÇOK GAYRET GÖSTERİYOR"
Kadroda, benzer tipte oyuncular olduğunu söyleyen Josef de Souza, "Hocamız herkesten en iyisini almaya gayret gösteriyor. Bana da sezon öncesi hazırlık döneminde stoper oynayıp oynayamayacağımı sordu. Ben de o pozisyonda iş yapabileceğimi söyledim. Çok büyük zorluklar yaşadığım bir pozisyon da olmadı. Önemli olan hocamızın hizmetinde olmak. Saha içerisinde hocanın isteklerini yerine getirmek. Burada önemli olan hocanın istekleri. Biz bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Fenerbahçe'ye hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. Taktiksel anlamda bazı değişiklikler var ama şu ana kadar bir aylık idman süresini geride bıraktık. Zamanla teknik direktörümüz bir çok noktayı da düzeltecektir. İyi bir sezon geçirmemiz için her türlü detayı düşünecektir." dedi. 

HEDEF LİG VE AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU
Takımın 5 hazırlık maçı oynadığı ve bu hazırlık maçlarındaki performansı değerlendirmesi istenen Brezilyalı, "Çok iyi bir sezon geçireceğiz. Takımımızda bunu görüyoroum. Bu sezon hazırlık maçlarımıza baktığımızda geçtiğimiz iki yıldan farklı olarak büyük takımlarla oynadık. Önceki yıllarda küçük takımlarla oynayıp maçları kazanıyorduk ve her şeyin iyi olduğunu düşünüyorduk. Ancak bu sezon büyoük takımlarla oynayarak daha iyi bir hazırlık süreci geçirdik. Güçlü takımların karşısında kendimizi görme fırsatı bulduk. Üzerine katarak gittik. Bu çok önemliydi. Hem ligde hem de Avrupa ligi'nde istediğimiz hedeflere ulaşacağız. Ligde hedefimiz kesinlikle şampiyonluk. Avrupa Ligi'nde ulaşabildiğimiz en yüksek noktaya ulaşmak istiyoruz. Neden olmasın belki orada da şampiyonluk olabilir" şeklinde iddialı açıklamalar yaptı. 

"ÇOK FAZLA DÜZELTMEMİZ GEREKENLER VAR"
Geçen sezon eleştirilen bir çok futbolcunun performanslarının yukarı çıktığını yorumu üzerine ise Josef de Souza umutlu konuştu ve "Bireysel anlamda oyuncuların özgüvene sahip olması çok önemlidir. Bu özgüvenin olması takıma da yansır. Takım halinde iyi bir çalışma süreci geçirdik. Yaptığımız hatalar ve eksiklerimiz var. Çok fazla düzeltmemiz gereken noktalar var ama sadece bir ayı geride bıraktık. Bu süreçte teknik direktörümüz, takıma özgüven aşılamaya çalıştı. Sahaya çıktığımızda ne yapmamız gerektiğin ibiliyoruz. Nasıl gol atmamız gerektiğini biliyoruz. Bu planlar doğrultusunda karşılaşmaları oynayama gayret gösteriyoruz. Bu bir oyuncu için çok önemlidir. Saha içerisindeki fonksiyonunun yapması gerekenleri bilmek geliştirerek üzerine katarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Şu anda tam o noktaya geldik diyemem. Ama bir yolumuz var ve o yolu takip ederek gideceğiz. Hocamız, bu dönemde bize fazlasıyla güven verdi." ifadelerini kullandı. 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.