FIFA'DAN Ozan Tufan için 1,2 milyon Euro tazminat!

İzlanda-Türkiye maçında sakatlanan ve 2-3 ay süreyle sahalardan uzak kalması söz konusu olan Ozan Tufan için Fenerbahçe, FIFA'dan tazminat talep edebilecek.

FIFA'DAN Ozan Tufan için 1,2 milyon Euro tazminat!

A Milli Futbol Takımımızın, 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde İzlanda ile oynadığı maçta Ozan Tufan'ın sakatlanmasının ardından Fenerbahçe harekete geçmeye hazırlanıyor.

Yapılan ilk kontrollerin ardından 1,5-2 ay sahalardan uzak kalması beklenen Ozan Tufan için Fenerbahçe FIFA'ya gitmeyi planlıyor. Sarı-lacivertli ekip 2013 yılında bu yana uygulanan FIFA Kulüpleri Koruma Programı'ndan yararlanacak.

FIFA'dan Ozan Tufan için 1.2 milyon Euro! Ozan Tufan, İzlanda maçı sonrası tekerlekli sandalyeyle havalimanına getirilmişti.

FIFA'YA BAŞVURURSA TAZMİNAT ALACAK

Fenerbahçe, Ozan Tufan'ın sahalardan uzak kalması nedeniyle FIFA'ya başvurması halinde Kulüpleri Koruma Programı kapsamında önemli bir miktar tazminat alacak. FIFA, Kulüpleri Koruma Programı'ndaki kurallar gereği bir oyuncu için günlük maksimum (Yaklaşık) 20 bin euro öderken, Fenerbahçe'nin Ozan Tufan'ın 2 ay sahalardan uzak kalması halinde 800 bin Euro ile 1.2 milyon Euro arasında bir ödeme alması bekleniyor.

DAHA ÖNCE REAL MADRID ALMIŞTI

FIFA, Kulüpleri Koruma Programı kapsamında ilk ciddi ödemesini 2013 yılında Real Madrid'e yapmıştı. Milli takımda sakatlanan ve yaklaşık 4 ay sahalardan uzak kalan Marcelo için Real Madrid, FIFA'dan 1 milyon 150 bin euro ödeme almıştı.

KULÜPLERİ KORUMA PROGRAMI NASIL İŞLİYOR?

FIFA, bu uygulaması milli takımlarda uzun süreli sakat oyuncular nedeniyle kulüplerin mağdur edilmemesi için hayata geçirdi. Kulüpleri Koruma Programı'ndan bir kulübün yararlanabilmesi için sakatlnanan oyuncunun en az 28 gün sahalardan uzak kalması gerekiyor. 1 yıldan uzun sakatlıklar için bu uygulama kullanılmazken, FIFA bir oyuncu için kulübüne günlük maksimum 20 bin euro ödüyor. Bu bedel oyuncunun kulüpteki maaşına göre değişiklik gösterebiliyor.

Sporx

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.